ביי: "אבדיה יכול להפוך לכל מה שהוא ירצה"

צפו. פורוורד דטרויט בראיון לערוץ הספורט: "שחקני דראפט 2020 לא קרובים"

יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב
יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב  18.02.22 - 18:04

הלילה (בין שישי לשבת) יתקיים משחק הכוכבים העולים, לאחר שלא התקיים בשנה שעברה בשל הגבלות הקורונה. דני אבדיה אמנם לא ישתתף, אך שחקנים מבטיחים אחרים מה-NBA כן. אתר ערוץ הספורט דיבר עם אחד מהם, סאדיק ביי.

  • 03:45 ב-SPORT5: משחק הכוכבים העולים

ביי נבחר בעונה שעברה לחמישיית הרוקיז השנייה ונותן עונה טובה במדי דטרויט פיסטונס עם 15.9 נקודות, 5.8 ריבאונדים ו-2.8 אסיסטים למשחק. הוא חברו לקבוצה של קייד קנינגהאם, הבחירה הראשונה בדראפט האחרון, ונבחר בדראפט 2020 לצידם של אנת'וני אדוורדס, לאמלו בול ודני אבדיה.

ביי התייחס להופעתו הראשונה בסופ"ש האולסטאר: "אני שמח מאוד שאני כאן, מוקיר תודה על ההזדמנות. רגע אחד שאני זוכר? זה קשה, אולי האולסטאר האחרון של קובי בראיינט. אני אוהב את תחרויות ההטבעות. הזכייה של האמידו דיאלו בתחרות הייתה מדהימה, גם התחרויות של ארון גורדון וזאק לאבין".

"שמחתי לראות עם מי אני משחק במשחק הכוכבים העולים, יש כאן הרבה שחקנים טובים. נשחק טוב נגד כל אחד על המגרש, גם אם זה קייד קנינגהאם שאיתי בקבוצה. זה כיף. אני אוהב את הפורמט החדש. אני אשחק הכי טוב שאני יכול, מה שיקרה יקרה. אמא שלי שמחה שאני כאן, היא רוצה שאהיה הכי טוב שאני יכול".

סאדיק ביי שומר על דני אבדיה. נבחרו באותה השנה (Getty)
סאדיק ביי שומר על דני אבדיה. נבחרו באותה השנה (Getty)

ביי המשיך: "דני אבדיה? שחקן צעיר ונהדר. יכול לשחק בהתקפה ובהגנה. לכל אחד יש פוטנציאל, הוא יכול להיות כמה טוב שהוא רק רוצה. אין לי קשר עם השחקנים שנבחרו איתי בדראפט, כי הדראפט היה וירטואלי וכי לא הייתה ליגת קיץ. לא היינו יכולים לשבת ביחד בחדר הירוק לפני הדראפט, הקורונה השפיעה".

"אין לי שום דבר נגד בוסטון סלטיקס למרות שתמיד הולך לי טוב נגדם. אני רוצה לשחק בצורה טובה בכל משחק. אראה את תחרויות השלשות וההטבעות, אולי אשתתף בהן. אם הייתי צריך לבחור דאנק אחד? לא יודע, אולי אהיה בתחרות בעתיד. אני רוצה להשתתף בתחרות השלשות בעתיד, זה יהיה כיף. אני מעריך את כל מי שמאמין בי בפנטזי, אני רוצה להיות הכי טוב שאני יכול".

"מה יקרה אם אשחק נגד קייד קנינגהאם? אתם תראו. אני יודע מה המהלך שלו, אבל אני לא רוצה לגלות את זה לשחקנים אחרים. נשמור את זה בתוך הפיסטונס. קייד מנהיג נהדר וחכם מאוד, הוא יכול לעשות הרבה דברים שונים על המגרש. אני לא עוקב אחרי וושינגטון יותר מכל קבוצה אחרת".

במקביל, גם אוון מובלי דיבר עם ערוץ הספורט לפני סופ"ש האולסטאר: "זכרון הילדות הגדול ביותר שלי מהמשחק? יש הרבה. ראיתי את המשחק בכל שנה, אין רגע אחד ספציפי שאני זוכר. כל ההטבעות של זאק לאבין, ארון גורדון, בלייק גריפין, רגעים שנשארים איתך. לא התכוננתי בצורה מיוחדת לחתרות הכישורים, אני רק רוצה לעלות לשם ולעשות כיף. קווין לאב מאוד עזר לי העונה, הוא שחקן ותיק שעוזר לי עם כל דבר. אני יכול לשאול אותו הכל, הוא תמיד שם. השפעה חיובית על הקבוצה".

הנציג הביתי. אוון מובלי
הנציג הביתי. אוון מובלי