ביין לערוץ הספורט: "מוראנט בטופ 5 ל-MVP"

צפו: גארד ממפיס בראיון מיוחד. על אבדיה: "אוהב אותו. יש לו 'סוואג'"

יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב
יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב  19.02.22 - 20:19

כמה כיף שיש אולסטאר. גדולי השחקנים בליגה הטובה בעולם מתכנסים במקום אחד למספר ימים של שכרון חושים לכל חובב כדורסל. אחרי משחק הכוכבים העולים ו"אתגר הקלאץ'" החדש, אנו הולכים ומתקרבים למשחק האולסטאר המסורתי. אך עד לרגע השיא של האירוע, יש כאלו שכבר הספיקו לתפוס לא מעט תשומת לב.

  • הלילה ב-03:00 (ישיר ב-5SPORT) מסופ"ש האולסטאר: תחרויות הכישורים, השלשות וההטבעות

דזמונד ביין, הגארד הנהדר של ממפיס כבר הספיק לנצח את "אתגר הקלאץ'" בסופ"ש האולסטאר, בו מספר זוגות התבקשו לשחזר זריקות מחמישה מיקומים מפורסמים של סלי קלאץ' גדולים, להשתתף במשחק הכוכבים העולים ולהתחרות הלילה בתחרות השלשות המפורסמת.

בראיון לאתר ערוץ הספורט, מספר ביין על חוויית האולסטאר שלו, הרגעים המיוחדים והמבדחים, המפגש עם דני אבדיה ומי לדעתו הרכז הטוב בעולם.

"הרגע האהוב עליי בסופ"ש? פשוט להתחרות עם חבר'ה ברמה גבוהה, להיות שם ולשחק ביחד למען מטרה אחת - לנצח". כזכור, אחרי הניצחון ב"אתגר הקלאץ'", שחקנה של ממפיס יתחרה גם בתחרות השלשות, שם ינסה לרשום הישג נוסף: "האם זה התואר האחרון שלי? מקווה שאשיג עוד אחד הערב".

למי שפספס, הגארד היה שותף לאירוע יוצא דופן שהתרחש במהלך משחק הכוכבים העולים, בו קול אנתוני הוריד את מכנסיו בפניו כדי להפריע לו לזרוק מהעונשין. ביין התייחס לאירוע המבדר: "לא שמתי לב לזה. ידעתי שהוא יעשה משהו מטורף, כי זה מי שהוא. שמעתי על זה רק אחרי המשחק, זה מטורף ללא ספק".

לקראת אתגר השלשות, דיבר ביין על הדרך שלו לקלוע מרחוק: "הראש שלי נקי. אני נותן לעבודה שאני משקיע בקליעה לעשות את שלה". כמו כן, סיפר מי הוא קלע השלשות שהעריץ יותר מכל כילד: "רג'י מילר. גדלתי באינדיאנה והוא ככל הנראה הזורק השני הכי גדול בהיסטוריה".

על ההשתתפות בסופ"ש האולסטאר אמר: "זה חלום שמתגשם. אני עובד בשביל זה כל חיי, מודה על זה שאני כאן, מתרגש ומקווה להחזיר על המגרש הערב".

ביין סיפר על זיכרון הילדות הכי גדול מהאולסטאר: "כשקיירי ארווינג הפיל את ברנדון נייט. פעם בכמה שנים השחקנים לוקחים את זה בצורה רצינית יותר, והוא עשה את זה שם".

לאחר מכן, סיפר את דעתו על הנציג הישראלי ב-NBA, דני אבדיה, עימו היה בן אותו המחזור בדראפט. בכל מקרה, הגארד לא חסך במחמאות: "אני אוהב אותו. אני חושב שתהיה לו קריירה ארוכה. הוא עושה הרבה דברים שעוזרים לקבוצות לנצח משחקים. הוא שומר נהדר, קולע שלשות, חודר לסל. טיפ לקליעה מרחוק? להמשיך להתאמן עוד ועוד, לצבור ביטחון והשאר יעשה את שלו. פגשתי אותו במיאמי. לא יצא לי לדבר איתו עד ששיחקנו אחד נגד השני. הוא נראה כמו בחור מגניב, יש לו 'סוואג'".

מאוחר יותר, ביין סיפר על מקור הקשיחות שלו על הפרקט: "האם זה קורה גם מחוץ למגרש? כמובן. לא אוסיף מעבר לכך. זה קשור למקום בו גדלתי באינדיאנה, אתה צריך לפתח עור פיל".

אין ספק כי הסיפור הגדול ביותר של העונה הנהדרת של ממפיס הוא ג'ה מוראנט. ביין התייחס לחברו לקבוצה, ולא פחד לומר עד כמה הוא חושב שהוא גדול: "אמרתי בתחילת העונה שהוא הרכז הטוב בעולם. עכשיו אני אומר שהוא בטופ 5 במאבק על ה-MVP וללא ספק אחד השחקנים הטובים בעולם".

לסיום, הוסיף הגארד מילה טובה למעריציו בישראל: "מעריך את התמיכה. מקווה שאוכל להגיע לשם ביום מן הימים, אולי למחנה כדורסל".

דזמונד ביין. נהנה מכל רגע בסופ"ש האולסטאר (GETTY)
דזמונד ביין. נהנה מכל רגע בסופ"ש האולסטאר (GETTY)