"הגדול אי פעם": ב-NBA מצדיעים לפופוביץ'

מאמן הספרס הפך לשיאן הניצחונות: "השיא הזה לא שלי, הוא שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.22 - 09:55

מעל כל אחד אחר בהיסטוריה. גרג פופוביץ' הוא לא אחד שאוהב להיות בכותרות, אבל הבוקר (שבת) גם הוא הבין שזה הזמן שלו - לאחר שהפך לשיאן הניצחונות בכל הזמנים. עם הניצחון 102:104 של סן אנטוניו על יוטה פופוביץ' עקף את דון נלסון (1336) ועלה למקום הראשון, זאת למרות שאימן 368 משחקים פחות מהסגן החדש שלו. המאמן האגדי של הספרס יכול להסתכל כעת על כל שאר המאמנים מלמעלה, לפחות על הנייר, וזה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב.

מיד לאחר השיא, פורסם סרטון של נלסון מברך את פופוביץ' בן ה-73: "אני גאה בכל ההישגים שלך ובכל הדברים המדהימים שעשית עבור ענף הכדורסל בכל העולם, אבל אני הכי גאה בהישג שלך עכשיו, ששם אותי במקום השני ברשימת הניצחונות בכל הזמנים. חיכיתי ליום הזה וכאחד החברים הטובים שלך בחיים - אני מאחל לך כל טוב בהמשך קריירת ה-NBA שלך".

אפילו לברון ג'יימס, שגנב מעט את ההצגה ל"פופ" עם משחק 50 הנקודות שלו מול וושינגטון שהגיע זמן קצר לאחר שבירת השיא, הקדיש את הציוץ הראשון שלו אחרי ההתפוצצות למאמן שניצח אותו בגמר 2014. דז'ונטה מארי, הכוכב של הספרס שנבחר העונה לאולסטאר והצטיין מול הג'אז עם 27 נקודות, 9 ריבאונדים ו-5 חטיפות, אמר: "אתה המאמן הגדול אי פעם ואני מודה לך פופ. אני אוהב אותך כל כך, זה מגיע לך ואף אחד לא יוכל לקחת את זה ממך".

פופוביץ', כהרגלו, נותר צנוע: "השיא הזה הוא לא שלי, הוא שלנו, כדורסל זה משחק קבוצתי. הוא הוכחה עבור הרבה מאוד אנשים. לאורך כל חיי ניסיתי להשריש את הקבוצתיות בשחקנים שלי ובמאמנים לצדי, זכיתי בהם וגם בעיר המדהימה הזאת. האוהדים מעודדים אותנו בכל מצב. השיא הזה שייך לסן אנטוניו". עוד אוסיף עם הומור אופייני: "השחקנים שלי יודעים כמה אני נהנה מהדברים האלה, מחר אריץ אותם באימון".

הקומישינר אדם סילבר אמר: "ההצלחה של פופוביץ' עם הספרס היא חסרת תקדים בליגה שלנו. מן הראוי שהוא יהיה שיאן הניצחונות. המנהיגות והמחויבות שלו למשחק זוכות להערצה רבה על ידי דורות של שחקנים ומאמנים. כל הכבוד לפופ על ההישג כחלק מהקריירה האגדית שלו".

עד כמה השיא הזה מיוחד? לפופוביץ' יש יותר ניצחונות בקריירה משישה מועדונים שונים ב-NBA: אורלנדו (1230), שארלוט (1116), מינסוטה (1041), טורונטו (1018), ממפיס (910) וניו אורלינס (731). הספרס החליטו לחגוג את האירוע עם הפיכת התרגילים החביבים על פופוביץ', כתובים בכתב יד, ל-NFT (מטבעות וירטואליים), שכל ההכנסות ממכירתם יועברו לארגון צדקה בסן אנטוניו. מאנו ג'ינובולי צייץ על כך: "לא חשבתי שאי פעם אראה את צמד המילים פופ ו'NFT' אחד ליד השני".