"אמביד לא היה במשחק כי יוקיץ' זכה ב-MVP"

בארקלי טען כי כוכב פילי לא היה מרוכז וספג ביקורת על האמירה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.05.22 - 06:05

ג'ואל אמביד ופילדלפיה הגיעו הלילה (בין שלישי לרביעי) במומנטום נפלא למשחק מספר 5 בסדרת חצי גמר המזרח נגד מיאמי, אך התפרקו בדרך להפסד 120:85 ונקלעו לפיגור 3:2 שאומר כי אם לא ינצחו בביתם בין חמישי לשישי - שוב יודחו מהפלייאוף בשלב מוקדם מהצפוי מבחינתם.

זה היה המשחק הראשון של אמביד מאז הידיעה כי ניקולה יוקיץ' זכה על חשבונו בתואר ה-MVP בפעם השנייה ברציפות (ההודעה הרשמית טרם התפרסמה), אך הוא לא הצליח להציג את היכולת הרגילה שלו שהולמת מועמד מוביל לתואר היוקרתי. אמביד קלע 6 נקודות בלבד במחצית הראשונה וסיים עם 17 נקודות (7 מ-12 מהשדה) ו-5 ריבאונדים ב-33 דקות. במהלך ההפסקה, כוכב העבר ופרשן ההווה צ'ארלס בארקלי טען כי יש קשר בין הזכייה של יוקיץ' ליכולת החלשה של אמביד.

"אמביד לא היה במשחק בגלל שיוקיץ' נבחר על חשבונו ל-MVP", אמר בארקלי. "אני חושב שהבחירה ממש מפריעה לו ומעסיקה אותו. הוא לא מרוכז הלילה והוא לא אגרסיבי. כשמשהו מרגיז אותך זה יכול לעבוד לשני הצדדים והלילה זה עובד לצד הלא נכון מבחינתו של אמביד. הוא מוטרד". בסיום, אגב, אמביד פרגן ליוקיץ': "כל הכבוד לניקולה, הגיע לו".

הרבה מאוד אוהדים וכתבים לא אהבו את האמירה של בארקלי, שלטענתם שכח כי הסנטר משחק עם כמה פציעות לא פשוטות (לפני ההפסקה גם נפגע בפניו ונשכב על הפרקט כשהוא נאנק מכאבים). הכתב קליי פרארו צייץ: "על מה בארקלי מדבר? אמביד 'מוטרד' כי הוא לא זכה ב-MVP? בגלל זה הסיקסרס לא משחקים טוב? הוא 'מוטרד' כי הוא שבר את ארובת העין, קרע רצועה באגודל, נפגע בגב כשקפץ על הפרקט ואז קיבל מכה בפנים".