"קשה בלי סמארט והורפורד": הערב של בוסטון

הסנטר צפוי להחמיץ גם את משחק 2. ולמה אדבאיו הרתיח את אוהדי הסלטיקס?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.22 - 07:46

במשך 24 דקות - בוסטון חשבה שהיא יכולה לגנוב את הביתיות ממיאמי. הסלטיקס הציגו הלילה (בין שלישי לרביעי) חצי ראשון נהדר במשחק 1 של גמר המזרח, אבל קרסו לאחר ההפסקה וספגו הפסד 118:107 ששם אותם בפיגור 1:0 בסדרה לקראת המשחק השני שייערך בין חמישי לשישי. עם הניצחון ההיט עלו למאזן 0:7 ב-FTX ארנה בפלייאוף 2022.

למרות היעדרותם של מרכוס סמארט (פציעה בכף רגל) ואל הורפורד (בידוד), שהוגדרו כנעדרים רק בסמוך להתמודדות, בוסטון הייתה זו שהובילה במחצית. ג'ייסון טייטום (29 נקודות, 21 בחצי הראשון) סחף ליתרון 54:62 אבל המחצית השנייה הייתה שייכת לג'ימי באטלר שסיים עם 41 נקודות. את הרבע השלישי הירוקים הפסידו 39:14, כשלמעשה ריצת 22:2 במהלכה רשמו כמה וכמה טעויות לא אופייניות, היא זו שעלתה להם במשחק.

סל השדה הראשון של בוסטון ברבע השלישי הגיע 4:53 דקות לסיומו - הבצורת הכי ארוכה של הקבוצה בתחילת רבע כלשהו העונה. במהלך הרבע הזה, האורחת עמדה על 2 מ-15 מהשדה. כמו כן, נתון אחד שבהחלט שיחק לרעתם של הסלטיקס הוא הקליעה מחוץ לקשת. יומיים לאחר ששברו שיא NBA למשחק 7 עם 22 שלשות, חניכיו של אימה יודוקה סיימו עם 11 בלבד ב-32% משלוש.

בניתוחים שלאחר המשחק הפרשנים בארצות הברית נתנו חשיבות רבה לחסרונם של שני שחקני החמישייה בירוק: "קשה לבוסטון בלי סמארט והורפורד, הראשון הוא שחקן ההגנה של העונה בליגה והשני הוא אולי השחקן השני הכי חשוב של הסלטיקס בפלייאוף הזה לאחר טייטום. ברגע שבוסטון תהיה בסגל מלא זאת תהיה סדרה מדהימה". הורפורד צפוי להחמיץ גם את המשחק השני, אך במועדון הירוק מקווים שסמארט יוכל לחזור בעוד יומיים ולסייע בשמירה על באטלר.

טייטום סיכם: "אני לוקח אחריות על ההפסד, אני חייב להנהיג בצורה טובה יותר ואני חייב לשחק טוב יותר, במיוחד בסיטואציות בהן המשחק מתרחק מאיתנו כמו שקרה לנו במחצית השנייה". יודוקה הסתכל גם על חצי הכוס המלאה: "ניצחנו 3 מתוך 4 רבעים".

בסיום אוהדי בוסטון ברשת רתחו לאחר ששמעו את העקיצה של באם אדבאיו. הסנטר של ההיט אמר במסיבת העיתונאים: "אני מרגיש שהאנרגיה שלנו השתנתה", כרפרנס לציוץ המפורסם של ג'יילן בראון באמצע העונה שהפך לסיסמא בקרב אוהדי הסלטיקס. כתב הקבוצה צייץ: "מחכה לאדבאיו 'קבלת פנים חמה' ב-TD גארדן".