פותחת טוב בבית: הרצף של גולדן סטייט

מחמאות אצל הווריירס לוויגינס: "לא סתם היה בחירה מספר 1 בדראפט". וגם הלילה הקשה של לוקה דונצ'יץ' שיודע: "אני חייב להיות טוב יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.22 - 07:14

גולדן סטייט מקווה לחזור העונה לגמר ה-NBA אחרי שנתיים של היעדרות, והלילה (בין רביעי לחמישי), פתחה את דרכה בגמר המערב ברגל ימין. הווריירס הביסו את דאלאס 87:112, עלו ל-0:1 בסדרה, והפגינו עליונות לאורך כל המשחק.

כשהיא פותחת סדרת פלייאוף ב'צייס סנטר', התוצאה במקרה של גולדן סטייט בדרך כלל זהה. למעשה, זאת הפעם ה-13 ברציפות שבה הווריירס מנצחים את משחק מספר 1 כשהם משחקים בבית, הרצף השלישי בטיבו בכל הזמנים בהיסטוריה של ה-NBA.

מאמן גולדן סטייט, סטיב קר, שיודע דבר או שניים על סדרות פלייאוף, שמר על פרופרוציות בסיום ואמר: "זה משחק אחד. עשינו עבודה טובה, אבל עכשיו צריך להתמקד ביום שישי". לאחר מכן עבר להחמיא לאנדרו וויגינס: "אני חושב שהוא היה פנטסטי. יש לו חלק ענקי בעבודה ההגנתית שלנו והוא פשוט נמצא במצב רוח מצוין. הוא מרגיש בנוח, יש לו ביטחון והוא מאמין בעצמו ובקבוצה".

 

קליי תומפסון החמיא גם הוא לעבודת השמירה של וויגינס על דונצ'יץ': "אתה לא יכול ללמד את האתלטיות שלו ואת הגודל שלו. בגלל זה הוא היה הבחירה מספר אחת בדראפט. אני שמח שהעולם זוכה לראות איזה שחקן הוא, והוא הולך להיות כזה גם 10 שנים קדימה".

 

בכלל, זה לא היה לילה שלוקה דונצ'יץ' ירצה לזכור. הוא קלע 20 נקודות, ב-6 מ-18 בלבד מהשדה, ולמעשה איבד יותר כדורים מאשר קלע סלי שדה. גם בהגנה, הווריירס קלעו 24 נקודות ב-10 מ-17 מהשדה על הסלובני, וכמו שלמדנו להכיר את דונצ'יץ', אנחנו כנראה נראה ממנו משחק אחרי לגמרי כבר ביום שישי.

הסלובני אמר: "הם עשו עבודה מעולה. זה כל מה שיש לי לומר. כמובן שיש דברים שאנחנו יכולים לעשות טוב יותר. במחצית הראשונה היו לנו הרבה קליעות חופשיות שלא קלענו, במחצית השנייה כבר פחות. זה משחק אחד, זה לא משנה באיזה הפרש אתה מפסיד, אתה צריך להתכונן למשחק הבא".

על הכאב שהרגיש בכתף אמר לוקה: "זה בסדר, אני אקבל טיפול ואהיה בסדר". בהמשך הוסיף: "הם עשו עבודה מצוינת עלי, במיוחד במחצית השנייה. אני חייב להיות טוב יותר, במיוחד כמנהיג של הקבוצה, זה עלי. כמובן שזאת תהיה הסדרה הכי קשה שלנו, זה גמר המערב והם קבוצה אלופה שעברה תקופות טובות ורעות".