סטיב קר: "מספיק! נמאס לי להביע את תנחומיי"

צפו: מאמן הווריירס הגיב לטבח בטקסס בנאום זועם שצמרר את ה-NBA

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.22 - 04:38

כשעה לפני המשחק הרביעי בגמר המערב הלילה (בין שלישי לרביעי) נגד דאלאס, מאמן גולדן סטייט סטיב קר ניצל את הבמה כדי להתייחס למה שחשוב באמת. קר הגיע למסיבת העיתונאים וסיפק נאום מצמרר בעקבות הטבח המחריד בטקסס בו נרצחו בבית ספר יסודי 21 בני אדם, בהם 19 ילדים, תוך שהוא נראה זועם מתמיד.

"לא אדבר כעת על כדורסל, כלום לא השתנה בקבוצה שלנו בשש השעות האחרונות", פתח קר את דבריו. "החמישייה שלנו הלילה תהיה זהה, כל השאלות שקשורות לכדורסל לא רלוונטיות. מאז שסיימנו את אימון הזריקות שלנו ילדים ומורה נרצחו במרחק של כ-650 ק"מ מאיתנו".

"מתי נעשה משהו?", שאל בעצבים ודפק על השולחן. "נמאס לי לשבת כאן ולהביע את תנחומיי למשפחות ההרוסות שם בחוץ. נמאס לי מדקות הדומיה, די כבר. אני מבקש מהסנטורים לבחון את הרקע של מכירות הנשק בארצות הברית, אתם מעדיפים את הכוח שלכם על חשבון החיים של אחרים? כי ככה זה נראה".

"נמאס לי, אנחנו נעלה לשחק הלילה, אבל אני מבקש מכל מי שמקשיב לזה לחשוב על המשפחה שלו. איך הייתם מגיבים אם חבר משפחה שלכם היה היום בטבח? אסור לנו לשבת ולשתוק. אסור לנו לקרוא על זה ולהמשיך כרגיל... "Go Dubs"... "Let's go Mavs"... כי זה מה שנעשה, אנחנו נעלה לשחק כדורסל, בזמן ש-50 סנטורים בוושינגטון מחזיקים בנו כבני ערובה. הסנטורים רוצים לשמור על הכוח שלהם, זה פתטי". קר דפק על השולחן פעם נוספת, שוב אמר "נמאס לי!", קם מהשולחן והלך ממסיבת העיתונאים.

יש לציין כי מדובר בנושא רגיש במיוחד עבור קר, משום שכשהיה כבן 19 בלבד נרצח אביו בידי חמוש שהמתין לו מחוץ לחדרו בלבנון וירה בו. לברון ג'יימס שיתף את הנאום העוצמתי של קר, טריי יאנג צייץ "די זה די, תקשיבו לקואץ' קר" וסטף קרי כתב: "תראו את הנאום הזה כמו שתראו הלילה את משחק 4".