דרווין האם מונה למאמן הראשי של הלייקרס

עוזר מאמן מילווקי חתם ל-4 שנים. לברון: "אני כל כך מתרגש"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.22 - 03:51

מאמן חדש ללוס אנג'לס לייקרס ולברון ג'יימס. הלייקרס הודיעו הלילה (בין שישי לשבת), רגע לפני משחק 6 בין בוסטון למיאמי, כי מינו את דרווין האם לתפקיד המאמן הראשי של המועדון. אחרי שנים בהן היה מועמד למספר קבוצות, האם בן ה-48 זכה לתפקיד ראשי (ומאתגר במיוחד) לראשונה בקריירת האימון שלו. אורך החוזה: ארבע שנים.

האם הוזכר כאחד מבין שלושה מועמדים סופיים למשרה הנחשקת, לצד קני אטקינסון וטרי סטוטס, ואחרי שנפגש עם ראשי הלייקרס ביום חמישי האחרון - הוחלט להעניק לו את המפתחות. הנהלת LA התרשמה מכך שהוא יודע מה דרוש כדי לזכות באליפות (זכה כשחקן עם דטרויט ב-2004 וכעוזר עם הבאקס ב-2021), מהנוכחות הפיקודית שלו, מהקשיחות ומהעובדה שאימן כוכבים בעבר. האם יחל לגבש את צוות האימון, כשההערכה היא שיהיה בו מאמן ראשי לשעבר.

האם שימש כעוזר מאמן בלייקרס בין 2011 ל-2013, באטלנטה בין 2013 ל-2018 ובמילווקי עד סיום העונה הנוכחית. אחרי הכישלון המהדהד של לברון וחבריו בעונה החולפת כשסיימו עם מאזן 49:33 ואפילו לא העפילו לפליי-אין במערב, האם יקווה לאסוף את השברים ולעשות את מה שפרנק ווגל עשה ב-2020 - להחזיר את האליפות לצד הצהוב-סגול של לוס אנג'לס. לברון צייץ לאחר המינוי: "אני כל כך מתרגש! ברכות וברוך הבא קואץ' האם!".