נוטשים את האלופה: גל עזיבות בגולדן סטייט

פייטון, פורטר, לי ובייליצה הלכו. שאלת מס המותרות ואקס מילווקי שהגיע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.22 - 11:01

תגיות: NBA

שוק השחקנים החופשיים ב-NBA ממשיך לזעזע את הליגה, ואחת המגמות הבולטת ביותר בימים הראשונים היא נטישתה של האלופה הטרייה, גולדן סטייט ווריירס. חלק גדול משחקני הלוחמים היו חתומים על חוזי מינימום וכעת מקבלים סכומי כסף גדולים יותר בקבוצות אחרות.

כך למשל גארי פייטון ה-II עבר לפורטלנד תמורת 28 מיליון דולר ב-3 שנים. אוטו פורטר חתם על חוזה לשנתיים עם אופציית שחקן, שיהיה גבוה יותר מחוזה המינימום, בעוד נמניה בייליצה סיכם בפנרבחצ'ה ולא יחזור ל-NBA. גם חואן טוסקנו אנדרסון (13.6 דקות למשחק בעונה הסדירה) בחר לעבור למקום אחר וישחק בעונה הקרובה בלייקרס. דמיון לי, 19.9 דקות במשחק בעונה הסדירה, בחר ללכת לפיניקס.

הווריירס ידעו מראש שעליהם לוותר על חלק מהשחקנים, בין היתר בגלל מס המותרות הגבוה שהם משלמים, הגדול ביותר בתולדות ה-NBA. למרות זאת, הקבוצה בחרה להשאיר את קוון לוני על חוזה איכותי של 25 מיליון דולר ל-3 שנים.

מלבדו, גולדן סטייט החתימה את דונטה דיויצ'נזו. דיויצ'נזו פתח ב-66 משחקים בעונה הסדירה בה מילווקי זכתה באליפות ב-2020/21 עד שנפצע לכל הפלייאוף, ובעונה האחרונה קלע 9 נקודות עם 4 ריבאונדים ו-2.8 אסיסטים למשחק במדי הקינגס והבאקס. כעת הוא מצטרף לקבוצה של קר.

מלבדו, סביר שנראה יותר דקות לג'ונתן קומינגה ומוזס מודי הרוקיז. בנוסף אליהם ג'יימס ווייזמן צפוי לשחק לאחר שלא שיחק בעונה האחרונה, וייתכן שנראה מספר מועמדים מגיעים לקבוצה מליגת הקיץ או בחוזים ממחנות האימונים השונים.

אוטו פורטר וקליי תומפסון. אחד נשאר, אחד עוזב (Getty)
אוטו פורטר וקליי תומפסון. אחד נשאר, אחד עוזב (Getty)