כרים עבדול-ג'באר: "ביל ראסל היה המודל לחיקוי שלי"

בארה"ב נפרדים מאגדת ה-NBA. פופוביץ': "הוא היה הווינר האולטימטיבי". אובמה: "השאיר אחריו מורשת גדולה פי כמה מהגודל שלו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.22 - 07:03

תגיות: NBA

בעולם הכדורסל עדיין מתקשים לעכל את לכתו של אגדת ה-NBA ביל ראסל שהלך אמש לעולמו. הלילה (בין ראשון לשני), כוכבים רבים מההווה ומהעבר בליגת הכדורסל הטובה בעולם המשיכו להיפרד מהסנטר האגדי שהשפיעה על מאות שחקנים, אוהדים וחובבי הספורט לאורך השנים.

שחקן העבר ומאמן דאלאס מאבריקס בהווה ג'ייסון קיד צייץ בחשבון הטוויטר שלו תמונה עם ראסל מהזכייה באליפות עם המאבס ב-2011 וכתב: "האלוף הגדול בכל הזמנים ואיש גדול עוד יותר. הייתה לי זכות גדולה להכיר אותך, נוח על משכבך בשלום - אגדה".

גם גרג פופוביץ' הוותיק שהפך עם השנים לאחד המאמנים החשובים בהיסטוריה של הליגה ספד לראסל בציוץ בחשבון הטוויטר של סן אנטוניו: "ביל ראסל האגדי יחיה לנצח. הייתה לו עוצמה, אתלטיות ואנושיות יוצאת דופן. החיוך שלו היה ממגנט, 11 אליפויות ה-NBA שלו מאשרות את זה שהוא היה הווינר האולטימטיבי. ועדיין, ההישגים הכי חשובים שלו היו שבמשך שישה עשורים הוא נלחם על זכויות אזרחים ולמען שינוי חברתי. הוא הפך את העולם למקום טוב יותר".

נשיא ארצות הברית לשעבר, ברק אובמה, צייץ גם הוא בחשבון הטוויטר שלו ונפרד מהאגדה: "היום איבדנו אדם ענק. עם כמה שראסל היה איש גדול וגבוה, המורשת שהשאיר אחריו עולה על הגודל פי כמה וכמה - הן כשחקן והן כאדם".

אגדת הכדורסל כרים עבדול-ג'באר פרסם תמונה משותפת שלו מ-2019 עם ראסל ועם אגדת הבייסבול האנק ארון שנפטר בתחילת 2021. עבדול ג'באר כתב: "ביל ראסל היה ביג-מן משוכלל. לא בגלל הגובה שלו, ולא רק בגלל הלב הרחב שלו. בכדורסל הוא הראה לנו איך לשחק בחן ובתשוקה. בחייו הראה לנו איך לחיות בחמלה ובאושר. הוא היה החבר שלי, המנטור שלי, המודל לחיקוי שלי. נוח על משכבך בשלום".