"שובו של ג'וש פרימו ל-NBA מעביר מסר רע"

ביקורת בארה"ב על החתמת הגארד, שהטריד מינית, בקליפרס. "צריכים להסביר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.09.23 - 07:17

תגיות: NBAג'וש פרימו

ג'וש פרימו חוזר ל-NBA. הגארד ששיחק בסן אנטוניו לא היה אחד השחקנים המוכרים בליגה, אך נפלט ממנה לאחר שהואשם במעשים מגונים שכללו את חשיפת איבר מינו בפני עובדות סן אנטוניו ספרס. הליגה הודיעה אתמול (שישי) על עונשו, השעייה ל-4 משחקים, וכעת הוא חתם על חוזה דו-כיווני בקליפרס שיאפשר לו לשחק במקביל בקבוצת הג'י ליג.

פרימו, רק בן 20, נחשב לפוטנציאל ונבחר בבחירה ה-12 בדראפט 2021. הוא ממשיך בהליכי טיפול פסיכולוגי ושיקום לאחר מעשיו החמורים, ולפי אדריאן ווז'נרובסקי הם ימשיכו גם כשחקן הקליפרס. הוא קלע 5.9 נקודות למשחק ב-54 משחקים בקריירה ולא ברור האם יוכל לתרום לקליפרס בטווח הזמן המיידי, בהתחשב בדרישות של הקבוצה ובכך שהוא לא שיחק כדורסל בשנה האחרונה.

בארצות הברית, באופן טבעי, הייתה לא מעט ביקורת על המהלך. "ההחזרה של ג'וש פרימו ומיילס ברידג'ס לליגה היא מסר רע ורועש מאוד", כתב העיתונאי ג'וש אייברלי מ-"HOOP Mag". "הבריאות הנפשית של פרימו לא מעניינת אותי. צריך לדבר על מצבה של המתלוננת, מישהי שהגיעה לעבודה שלה ופשוט הותקפה", כתבה אוהדת אחרת.

לורנס פרנק, נשיא פעילויות הכדורסל של הקליפרס, הצדיק את המהלך. "החלטנו על החתמתו של פרימו אחרי שיחות עם כל האנשים המשמעותיים בארגון, כולל נשים שעובדות באופן שוטף עם שחקני הקבוצה", אמר. "עשינו הרבה דברים כדי להרגיש שנוכל ליצור כאן סביבת עבודה נוחה". הבעלים הקודם של הקליפרס, דונלד סטרלינג, נתבע בעבר על הטרדות מיניות מצד עובדת במועדון.

לואו מארי, מהאתלטיק, ניסה לאזן: "הקליפרס מודעים לכך שאלה האשמות רציניות וחשבו על החתמתו של פרימו במשך מספר חודשים. הם התייעצו עם מספר פסיכולוגים ומאמינים שהם נותנים כאן הזדמנות שנייה. הם לא יכולים לצפות לכך שלא תהיה ביקורת כי פרימו לא שחקן בפרופיל גבוה, והבכירים בקבוצה צריכים להסביר את המהלך הזה. ל-NBA אין את יתרון הספק בכל הקשור לפעולות סביב שחקנים שהטרידו נשים".

פרימו, לפי אנדרו גרייף מה-LA טיימס, יוכל להתאמן כרגיל בתקופת השעייתו ולא ישחק בקדם העונה. כחלק מחוזה דו-כיווני, יש מגבלה מראש על כמות המשחקים בה הוא יוכל להיות חלק מסגל של קבוצת NBA.

פרימו. ביקורת מוצדקת (Michael Gonzalez/NBAE via Getty Images)
פרימו. ביקורת מוצדקת (Michael Gonzalez/NBAE via Getty Images)