"פשוט לא הוגן": צפו בהיסטוריה של וומבי

הצרפתי של הספרס רשם ציון דרך, אך שוב הפסיד. ווצ'ביץ' ודרוזן היללו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.23 - 09:55

לחוויה של ויקטור וומבניאמה עד כה ב-NBA יש שני קצוות ברורים. מצד אחד האיכויות המטורפות שמציג מי שנבחר במקום הראשון בדראפט, ומנגד היכולת הקבוצתית הרעה במיוחד של סן אנטוניו ספרס, שגם הלילה (בין שישי לשבת) נכנעה, הפעם לשיקגו בולס ולאחר שהובילה ב-11 בהפסקה.

היהלום הצרפתי רשם משחק עצום בהפסד 121:112 ועם 21 נקודות, 20 ריבאונדים, 4 חסימות ו-4 אסיסטים סיפק שורה אדירה נוספת שקבעה מספר נתונים סטטיסטיים חריגים למדי.

למעשה, הרוקי האחרון עם שורה של לפחות 20 נק', 20 ריב', 4 חס' ו-4 אס' היה שאקיל אוניל, שעשה זאת לפני 30 שנה. במקביל, בן ה-19 הוא השחקן הצעיר ביותר בתולדות הליגה כולה שמגיע לנתונים האלה. לצרפתי הספיקה מחצית אחת בלבד על מנת לרשום דאבל דאבל, שהיה לעשירי שלו העונה בתוך מחצית ראשונה.

"זה פשוט לא הוגן", אמר לאחר מכן ניקולה ווצ'ביץ', "היו ריבאונדים שפשוט לא היה לי שום דבר לעשות נגדו איתם. אני לא קופץ גבוה או משהו כזה, אבל עדיין". גם דמאר דרוזן שיבח ואמר: "אלוהים, תקשיבו - אין לי מושג מאיפה הוא מגיע, הוא הולך להיות שחקן הגנה מפחיד שמשפיע על זריקות אפילו אם הוא לא ליד הזורק. הוא מגיע משום מקום וחוסם, חייבים להיות מודעים לזה".

וומבניאמה עצמו נשאל על ההיסטוריה שעשה, ודאג לצנן: "אין לזה שום ערך אם זה נגמר בהפסד וללא הישג קבוצתי. כשהיריבה שלך למטה היא תמיד תנסה להגיב אבל אנחנו צריכים לכבד את זה בכל פעם. שיחקנו טוב במחצית הראשונה, אבל יש עליות וירידות. אנחנו חייבים לגרום לכך שהירידות לא יקחו אותנו כל כך נמוך".

"לא הוגן" (GETTY)
"לא הוגן" (GETTY)