"ביורוליג מונטי וויליאמס מזמן היה מפוטר"

דטרויט נוגעת בשיא ההפסדים הרצופים. בארה"ב קטלו: "הקבוצה החלשה בהיסטוריה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.12.23 - 04:50

דטרויט קיבלה את ההזדמנות המושלמת לעצור את רצף ההפסדים המביך שלה. הפיסטונס אירחו הלילה (בין חמישי לשישי) את יוטה נטולת לאורי מרקאנן, ג'ורדן קלרקסון, טיילן הורטון-טאקר, קיונטה ג'ורג' ועומר יורצבן, אבל נכנעו 119:111 בדרך להפסדם ה-25 (!) ברציפות.

הקהל המקומי ניסה להאמין שהיום זה סוף סוף היום ואפילו סוכנויות ההימורים סימנו את קבוצתו של מונטי וויליאמס כפייבוריטית, אך נועלת המזרח המשיכה להציג כדורסל מביך ובסופו של דבר האקס קלי אוליניק (27 נקודות) קלע שלשת קלאץ' גדולה ושלח את האוהדים הביתה בתחושות קשות, לא לפני ששרקו בוז צורם וקראו למכור את המועדון ולפיטוריו של וויליאמס.

כעת, קייד קנינגהאם וחבריו עומדים בפני אתגר לא פשוט כדי להימנע משפל היסטורי. אם יפסידו בברוקלין בין שבת לראשון - הם ישוו את שיא ההפסדים הרצופים לעונה אחת (26) ואם שוב יפסידו לברוקלין, הפעם בבית בין שלישי לרביעי - ישברו אותו. על השיא הנוכחי רשומות פילדלפיה (2014) וקליבלנד (2010/11).

אגב, שיא ההפסדים הרצופים הכולל עומד על 28, אותו קבעה פילדלפיה ב-2015. המשחקים של הפיסטונס אחרי הנטס: בוסטון (ח), טורונטו (ב), יוסטון (ח), יוטה (ח), גולדן סטייט (ח), דנבר (ח), סקרמנטו (ב), סן אנטוניו (ב).

כצפוי, בתקשורת האמריקאית קטלו בכל הכוח את דטרויט. כתב 'דה רינגר' ראחים פאלמר צייץ: "אם וויליאמס היה מאמן ביורוליג במקום ב-NBA, הוא כבר היה מפוטר לפני 20 משחקים. זה פשוט לא יכול להמשיך". קווין אוקונור מ'דה רינגר' שיתף סרטון מביש בו שחקני הפיסטונס לא הציגו הגנה ביזיונית וכתב בציניות: "הפיסטונס נראים כמו קבוצה שמוכנה לעצור את רצף ההפסדים שלהם".

כתב הג'אז אריק וולדן לא ריחם על הקבוצה היריבה: "צריך לעבוד קשה כדי להיות עד כדי כך גרועים". בעמוד "Legion Hoops" תפסו את הראש: "זה לא אמיתי". עוד נכתב מעבר לים: "בקצב הזה דטרויט תסיים את העונה עם מאזן 80:2, אל תפסלו כלום. זאת הקבוצה החלשה בהיסטוריה. זה מזכיר את עונת ה-9:73 של גולדן סטייט, רק הפוך".

לאחר ההפסד קנינגהאם, שנראה מאוכזב במיוחד, אמר: "אנחנו לא גרועים ברמה של 26:2, אין מצב". נזכיר, בקיץ האחרון וויליאמס חתם על החוזה הגבוה בהיסטוריה למאמן - 78.5 מיליון דולר לשש שנים.