"דטרויט מחפשת את התאום האבוד של ויקטור וומבניאמה?"

הפיסטונס שברו שיא NBA שלילי למרות 41 נקודות של קנינגהאם. "התעלמו ממנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.12.23 - 06:35

תגיות: NBA

דטרויט, באופן רשמי, נכנסה לצד הלא נכון של ההיסטוריה. הפיסטונס הפסידו הלילה (בין שלישי לרביעי) בפעם ה-27 ברצף, 118:112 לברוקלין, במשחק בו עוד הובילו 92:97 אך הפסידו וירדו למאזן 28:2. מדובר ברצף ההפסדים הארוך ביותר שמתחיל ומסתיים באותה עונה.

הפעם, אגב, הם לא היו רחוקים בכלל. קייד קנינגהאם רשם אולי את משחקו הטוב ביותר העונה עם 41 נקודות (15 מ-21 מהשדה), אבל גם זה לא הספיק. "הקטע המצחיק ביותר במשחק היה היכולת של קנינגהאם, שקלע בכל מהלך", אמר ביל סימונס. "בפיגור 5, 38.5 שניות לסיום, היה להם פסק זמן והוא נגמר בשלשה קשה שאלק ברקס החטיא. יכול להיות ש-80 מיליון דולר למונטי וויליאמס היו קצת יותר מדי".

קנינגהאם קלע עשר נקודות רצופות עבור הפיסטונס עד לאותו מהלך מכריע, מיד לאחר פסק זמן, בו עמד בפינה ומשך שומר בזמן שברקס זרק שלשה קשה מעל שני שומרים. הכדור לא נכנס, והפיסטונס הפסידו בפעם ה-27 ברצף.

וויליאמס, מאמן העונה לשעבר, חתם הקיץ על החוזה הגדול ביותר בתולדות ה-NBA למאמן ומקבל 78.5 מיליון דולר ל-6 שנים, כולם מובטחים. בחישוב מהיר, זה אומר שהוא קיבל 4.3 מיליון דולר במהלך רצף 27 ההפסדים של הקבוצה. דטרויט שלו היא אחת מקבוצות ההתקפה וההגנה הגרועות בליגה, ולאורך הרצף הפסידה 14 משחקים בהפרש דו-ספרתי. הקבוצה במאזן 12:1 במשחקים צמודים (5 הפרש ומטה ב-5 הדקות האחרונות) לאורך העונה.

"הוא ניסה. הפיסטונס שיחקו עם עומס דקות של המשחק השביעי בסדרת פלייאוף ולא של משחק עונה סדירה בדצמבר", טען מייק פריידה מהאתלטיק. "אולי זאת הייתה התוכנית שלו. לקבל 78 מיליון דולר, להיות מפוטר תוך חצי שנה ולצאת לפנסיה מוקדמת", טען אוהד אחר. "אם קייד יבקש טרייד כולנו נבין".

הפיסטונס, אולי, יוכלו להתנחם בכך שגם אורלנדו מג'יק של 2003/04 פתחה את העונה עם 19 הפסדים רצופים ומאזן 19:1. הם השתפרו בהמשך, סיימו ב-61:21 וזכו בבחירה הראשונה בדראפט שהובילה לדוויט הווארד, אך היה מדובר ברצף קצר בהרבה.

במקרה של דטרויט, יכול להיות שהרצף יעבור את ה-30. הקבוצה תפגוש את בוסטון סלטיקס במשחקה הבא, בהמשך את טורונטו, יוסטון, יוטה, גולדן סטייט, דנבר וסקרמנטו. המשחק העוקב, ה-35 מאז תחילת רצף ההפסדים של דטרויט, יהיה מול סן אנטוניו החלשה והזדמנות לעצור את הרצף באמצע ינואר.