מההפתעות הגדולות אי פעם: ההישג של דטרויט פיסטונס

צפו. החלשה בליגה הביסה את מוליכת המערב. "שמחים לשמוע שמעודדים אותנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.01.24 - 01:36
אוקלהומה סיטי ת`אנדר, מוליכת המערב, נמצאת בקרב מרובע עם האלופה דנבר נאגטס, עם הפתעת העונה מינסוטה ועם הקליפרס שבמאזן 4:22 מאז הראשון בדצמבר. גם בחלומות הפרועים ביותר שלהם הת`אנדר לא חשבו שהם יפסידו לדטרויט, כפי שקרה הלילה (ראשון) ב-120:104 מפתיע במיוחד.

בכך, למעשה, מדובר בניצחון השני הכי מפתיע בתולדות ה-NBA, כאשר זאת הפעם השנייה בלבד בה קבוצה עם אחוז הצלחה נמוך מ-15% ניצחה קבוצה עם אחוז הצלחה גבוה מ-70%. הניצחון הראשון היה של פילדלפיה מול מילווקי בפברואר 1973, כפי שצויין בחשבון Insigifitstats. המאזן המצטבר, אגב, היה 62:1.

דטרויט הייתה במאזן 25:0 מול קבוצות במאזן חיובי לפני העונה, וכעת ניצחה את אחת הטובות בכל ה-NBA ומי שעשויה גם לזכות באליפות. השיא השלילי שייך לפילדלפיה של 2015-16, שסיימה ב-52:1.

הפיסטונס, אגב, במאזן 34:3 כשקייד קנינגהאם משחק ו-6:3 בלעדיו, כולל שני ניצחונות משלושת המשחקים האחרונים. מי שהתעלה, ולא בפעם הראשונה, היה ג`יילן דורן שקלע 22 נקודות עם 21 ריבאונדים ו-6 אסיסטים בניצחון. "הוא מפלצת", טען העיתונאי ג`ייק קלי. דורן הוא השחקן הצעיר ביותר שרושם משחק של 20-20-5 מאז מיזוג הליגות ב-1976.

"אנחנו פשוט שמחים לשמוע את האוהדים מעודדים אותנו", הודה בסיום מאמן הקבוצה מונטי וויליאמס. האוהדים עצמם הגיבו בהתלהבות יוצאת דופן באולם הביתי של הקבוצה אחרי מה שעשוי להיות ניצחונה הביתי הגדול העונה. הפיסטונס, אחרי רצף ההפסדים הארוך בתולדות ה-NBA, כרגע בקצב של 11 ניצחונות בעונה. מדובר בנתון רע מאוד, אבל לא שפל כל הזמנים.

אוקלהומה סיטי, שעלתה בהרכב מלא, תנסה להתייחס למשחק כמעידה חד פעמית. "יש להם מזל שהם הפסידו בזמן הגמרים האזוריים של ה-NFL", טענו האוהדים, כאשר הקבוצה המצוינת של מארק דיינגולט ניצחה 5 משחקים ו-9 מ-11 האחרונים לפני ההפסד לדטרויט. אבל זאת ה-NBA, הליגה שבה מה שמדהים קורה.