"הדבר הבא מישראל". שון אבייב הפתיע את ה-NBA

הגארד הפך ל"דיבור" של מחנה הכישרונות בשבוע האולסטאר ואמר לערוץ הספורט: "ה-NBA זה כבר לא חלום, זו מטרה". מאמנו, ג'ואי דורסי, ששיחק שנים ביורוליג: "יוכל להיות בחירת לוטרי"

יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב
יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב  23.02.24 - 17:00

תגיות: NBAשון אבייב

״הדיבור של המחנה״. הישראלי-אמריקאי שון אבייב (17, 2.03 מ׳) טרף את המחנה היוקרתי ״כדורסל ללא גבולות״ שנערך באינדיאנה במהלך סוף שבוע האולסטאר ונבחר לאחד מעשרת השחקנים המצטיינים.

אבייב, שכבר מושך עניין ממיטב הקולג׳ים הבכירים בארצות הברית, ניצל היטב את הבמה הגדולה, זכה לשלל מחמאות ועשה עוד צעד בדרך למטרה שלו - NBA.

בקיץ האחרון אבייב שותף במחנה של סטף קרי, שהתלהב ממנו, והצהיר בראיון לערוץ הספורט: ״אני רוצה לשחק בנבחרת ישראל, זה הבית שלי״.

"למדתי במחנה שאני בהחלט אחד השחקנים הטובים ביותר פה ואני שייך לפה. אני רק צריך להמשיך לעבוד ולהמשיך להשתפר", אמר אבייב בראיון לערוץ הספורט, "אני אף פעם לא חושב שמישהו יותר טוב ממני. אני יודע כמה עבודה אני משקיע ואני יודע שאני צריך להישאר בטוח בעצמי כדי להיות השחקן שאני".

איליה אבייב. "ה-NBA זה המינימום"
איליה אבייב. "ה-NBA זה המינימום"

"אני בהחלט צריך להתחזק, לעבוד עם משקולות. להכין את הגוף שלי כמו שצריך, להתמתח, לאכול טוב יותר. להמשיך להשתפר כשחקן", ענה אבייב לגבי הדברים שהוא צריך לשפר והוסיף: "מרגיש שזה היה צעד גדול קדימה למטרה שלי. עבורי זה לא חלום יותר, זו מטרה. אני מרגיש שאני יכול להגיע לשם בנקודה הזו".

את אבייב ליווה למחנה, אביו איליה, שמסמן לבנו מטרות גבוהות: "זה לא מספיק בשבילי. אנחנו עובדים כל יום, 3-4 פעמים ביום כדי להגיע לפסגה. המינימום זה להגיע ל-NBA. כל הזמן מתקשרים אליי ממכללות ומדברים על שון ואומרים שהוא מוכן. בשבילי הוא עוד לא מוכן. יש לו יותר מ-20 הצעות מקולג'ים".

המאמן שלו במחנה, סנטר העבר של ברצלונה, ג'ואי דורסי, בטוח שהוא בדרך הנכונה: "שון כישרון מדהים. הוא יכול ליצור לעצמו זריקה, להגיע לטבעת, מאוד אתלטי. הוא הפתיע את כולם במחנה. אחרי היום הראשון ששיחקתי, חזרתי לחדר וצפיתי בכמה סרטונים שלו ביוטיוב ואמרתי 'אלוהים, הילד הזה... יש לו את זה'".

"עבורי, שון הוא השחקן הבא הטוב ביותר שמגיע מישראל", המשיך דורסי, "שאלתי אותו 'אם תהיה לך הזדמנות לשחק ביורוליג, איפה תשחק? במכבי ת"א?'. הוא ענה לי 'אני חושב על ה-NBA'. יש לו הכל. התקרה גבוהה מאוד עבורו. יש לו את הכישרון להיות בחירת לוטרי. הוא היה אחד הגארדים הכי טובים במחנה".

דורסי. נדהם מהכישרון
דורסי. נדהם מהכישרון