"ג`ימי באטלר המקסיקני": חאימה חקז מלהיב את ההיט

הרוקי קלע 26 נקודות ב-12 מ-17 מול סקרמנטו. באם: "יודעים מה הוא שווה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.02.24 - 10:12

תגיות: NBAמיאמי היט

מיאמי רשמה הלילה (בין שני לשלישי) את אחד הניצחונות המרשימים שלה העונה. בלי ג`ימי באטלר, טרי רוז`ייר וטיילר הירו ההיט גברו 110:121 על סקרמנטו, הניצחון השביעי של הקבוצה בתשעת המשחקים האחרונים. הם עשו את זה עם משחק מצוין נוסף של באם אדביו, שקלע 28 נקודות עם 10 ריבאונדים ו-7 אסיסטים, ומשחק נהדר לא פחות של חאימה חקז ג`וניור.

חקז הרוקי, שהרשים בחודשים הראשונים של העונה אך התקשה מאז פציעתו באמצע ינואר, קלע 26 נקודות ב-12 מ-17 מהשדה לצד שלוש חטיפות.  עשרים מתוכן הגיעו במחצית הראשונה ושש מתוכן בשלוש הדקות האחרונות של המשחק, משחק בו מיאמי כמעט ואיבדה יתרון של עשרים נקודות.

"הוא לא רוקי רגיל", אמר עליו באם אדביו בסיום. "אנחנו יודעים מה הוא שווה, תמיד אמרתי את זה. הוא משחק כדורסל בוגר יותר משנותיו, אנחנו נמשיך לדחוף אותו להיות מי שהוא באמת". באטלר, גם היום, בלט במספר תרגילים בהם מיאמי משתמשת עבור ג`ימי באטלר. השניים בגובה ובמשקל דומים, וחלק מאוהדי מיאמי הספיקו להדביק לו את הכינוי "באטלר המקסיקני".

חקז הפך לשחקן ספסל במיאמי לאחר הטרייד של טרי רוז`ייר וחזרתו מהפציעה, אך בהתחשב במכת הפציעות (וההשעיות של ג`ימי באטלר וניקולה יוביץ`) הפעם הוא פתח והחזיר בגדול. הקליעה אמנם לא שם, כשחאימה קלע ב-1 מ-2 היום מהשלוש ועם 14.8% ב-11 המשחקים שקדמו לפציעה, אבל היכולת שלו להתעלות תהיה משמעותית גם בפלייאוף.

מיאמי מתקרבת בצעדי ענק לאותו פלייאוף. ההיט במאזן 25:32, מרחק משחק מפילדלפיה החמישית שבמאזן 24:33 ובלי ג`ואל אמביד. שתי הקבוצות ייאבקו עם אינדיאנה ואורלנדו על הכרטיסים שנותרו לשישייה הראשונה במזרח עד לסיום העונה.