"זה מה שרצינו לראות": ב-NBA מתרגשים מוומבניאמה

הרוקי סיפק הצגה היסטורית בניצחון של סן אנטוניו נגד אינדיאנה, ממשיך לשבור שיאים ומעמיד מספרים בלתי נתפסים. "זה מפחיד שהוא רק בשלב שהוא לומד את הליגה, הוא בלתי ניתן לעצירה. הספרס יצטרכו לבנות סביבו קבוצה טובה, הוא רוצה לנצח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.03.24 - 08:53

כאשר ב-NBA פינטזו על הגעתו של ויקטור וומבניאמה, ויצרו הייפ כמעט חסר תקדים סביבו עוד כאשר היה שחקן צעיר בצרפת, הם חשבו בדיוק על מה שראינו הלילה (בין ראשון לשני). סן אנטוניו אמנם תסיים את העונה כאחת הקבוצות החלשות בליגה, אבל וומבי כבר מצית את הדימיון, ובניצחון של הספרס על אינדיאנה, קיבלנו לא רק את אחד המשחקים הטובים ביותר שלו, אלא גם את אחת ההופעות הגדולות ביותר של רוקי אי פעם.

קנדריק פרקינס, שחקן העבר והפרשן אמר לאחר המשחק: "זה מה שרציתי לראות ממנו, הוא בלתי ניתן לעצירה. הוא דרש את הכדור, הוא לא הותיר להם ברירה אלא למסור לו. הלחץ עכשיו על סן אנטוניו להתחיל לבנות סביבו קבוצה טובה. הוא רוצה לנצח, אפשר לראות את זה בפנים שלו ובשפת הגוף שלו. מה שמפחיד, זה שהוא רק עכשיו לומד את הכדורסל של ה-NBA. זה מרגש עבור הליגה.

שימו לב לשורה הסטטיסטית הבאה - 31 נקודות, 12 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 6 חסימות וחטיפה אחת, כאשר כל אלה הושגו באחוזים מדהימים מהשדה - 64.7% לשתי נקודות, 75% לשלוש, ובסך הכל ב-32 דקות בלבד על הפרקט. ביחד עם דייויד רובינסון וטים דאנקן, שתי אגדות סן אנטוניו כמובן, הוא הרוקי השלישי בסך הכל שרושם משחק של 30+ נקודות, 10+ ריבאונדים, 5+ אסיסטים ו-5+ חסימות.

ווומבי גם הפך לרוקי הראשן אי פעם שרושם שני משחקים ברציפות עם 25/10/5/5, ובכלל, מאז חודש פברואר נראה שיש קפיצה משמעותית ביכולת של וומבניאמה, שרושם ממוצע של 24.6 נקודות למשחק, לצד נתון מדהים של 5.7 חסימות.

בארצות הברית ניתחו את ההופעה שלו הלילה: "הוא פשוט עושה הכל על הפרקט, ומצדיק את כל ההייפ סביבו. זאת עונת רוקי היסטורית. בגיל 20 בלבד, הוא לא רק עזר לקבוצה שלו לנצח הלילה את אינדיאנה, אלא גם המשיך לנפץ שיאים היסטוריים. הוא נראה מאיים, ואם למישהו היה ספק, מדובר בכישרון חד פעמי. הוא מוכיח לכל הספקנים וכל מי שהרים גבה שהוא היה מוכן כבר כעת ל-NBA והלילה קיבלנו עוד תצוגה שמצדיקה את זה".