כמו צ`מברליין: הנתון החריג של דווין בוקר

צפו במופע 52 הנק` של כוכב פיניקס, שזכה לקהל ביתי במיוחד בניו אורלינס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.04.24 - 08:00

הלילה (בין שני לשלישי) אולי לא ייזכר כאחד הגדולים בהיסטוריה של ה-NBA, אבל יש איש אחד שבלט מעל כולם. עם הצגת ענק של 52 נקודות, דווין בוקר הוביל את פיניקס לניצחון מרשים על ניו אורלינס, כשבדרך הוא רושם כמה ציוני דרך היסטוריים.

ראשית, נראה כי בוקר אוהב מאוד לפגוש את הפליקנס. כמה אוהב? ברמה כזו שהוא השווה את שיאו של ווילט צ`מברליין האגדי כשחקן השני אי פעם ב-NBA שקולע +50 נקודות מול אותה יריבה בשלושה משחקים רצופים. בנוסף ל-52 הנקודות שלו הלילה, קלע בוקר את אותה הכמות במפגש הקודם מול ניו אורלינס, כשבמשחק שלפניו צלף לא פחות מ-58 נקודות.

בכלל, הקשר המיוחד בין בוקר למשחקי +50 הולך ונהיה מעניין עוד יותר. מתוך 14 המשחקים בהם שחקן פיניקס רשם נתון קליעה שכזה, 8 חתומים על שמו של בוקר - יותר מכל שחקני פיניקס אי פעם יחדיו.

אך ייתכן כי נמצא ההסבר ליכולת המדהימה של בוקר, כי שחקנה של פיניקס זכה לקהל ביתי במיוחד בניו אורלינס. האולם של הקבוצה המארחת רחוק רק שעה וחצי מבית הספר התיכון בו למד, כך שלא פחות מ-40 חברי משפחה וחברים הגיעו פיזית כדי לצפות בו.

"יש לי הרבה משפחה כאן", אמר בוקר בסיום. "הם מגיעים לכל מקום מאז עונת הרוקי שלי. יש פה מעל ל-1500 איש, כך שאני תמיד צריך לעשות משהו מיוחד עבורם", הוסיף.