סימונה פונטקיו: "דני אבדיה יכול להפוך למשמעותי מאוד ב-NBA"

פונטקיו לערוץ הספורט: "מעדיף לצפות ביורוליג מאשר בליגה שלנו"

יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב
יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב  16.04.24 - 14:45

סימונה פונטקיו נעל השבוע את עונת ה-NBA השנייה שלו, ולאחר שעבר מיוטה לדטרויט במהלך העונה הצליח להציג יכולת נפלאה בדרך למספרי שיא של 10.5 נקודות, 42.6% לשלוש ו-3.7 ריבאונדים בממוצע למשחק העונה. כעת הפורוורד האיטלקי, שכיכב בעבר בבאסקוניה, יריבת מכבי ת"א בפליי-אין, העניק ראיון לערוץ הספורט ובו סיכם את העונה, החמיא לדני אבדיה והעלה זכרונות מהצהובים.

"זאת הייתה עונה לא פשוטה", הודה, "אבל ברמה האישית השתפרתי בהכל והפכתי לשחקן הרבה יותר יציב. התאקלמתי טוב לדטרויט ולצורת המשחק של מונטי וויליאמס, אני שמח מאוד להיות פה". 

פונטקיו המשיך: "אני עדיין עוקב אחרי היורוליג, יש לי הרבה חברים שם, בכל זאת שיחקתי בכמה קבוצות שונות. אני נרגש לקראת הפלייאוף ותמיד כיף לי לצפות. אני קצת יותר נהנה לצפות ביורוליג מאשר ב-NBA, אבל ככל שאני יותר זמן ב-NBA ככה אני מעריך יותר את הליגה הזו ורואה יותר משחקים. כל המשחק פה שונה לחלוטין". 

בהמשך, כאשר נשאל באשר לאקס מכבי ועוזר מאמן דטריוט כיום, בראיין רנדל, סיפר: "אני ובראיין מדברים לפעמים על החוויות השונות שלנו ביורוליג, הוא גם שיחק באיטליה בסוף הקריירה. הוא היה שחקן גדול ויש לו הרבה ניסיון אירופאי". 

“נהנה יותר לצפות ביורוליג“ (GETTY)
“נהנה יותר לצפות ביורוליג“ (GETTY)
"אני חושב שההגנה ב-NBA משתפרת", הוסיף, "מנקודת מבט של שחקן אנחנו נלחמים בכל לילה מחדש, גם בעונה הסדירה. כמובן שיש יותר משמעות למשחק יורוליג מאשר משחק NBA, כתוצאה מכמות המשחקים. ההבדל הכי גדול בין הליגות בעיניי? המהירות של המשחק. גם האתלטיות והכישרון, אי אפשר להשוות בין הליגה הזו לאף ליגה אחרת בעולם". 

פונטקיו גם התייחס לדאנק הבלתי נשכח של דני אבדיה על שותפו לנבחרת איטליה, ג`יג`י דאטומה ב-2020, ונתן את דעתו על הישראלי כיום: "האם אני זוכר את הדאנק הזה? ג`יג`י לא היה רוצה שאענה על השאלה הזאת. אני חושב שבוושינגטון לאבדיה יש הזדמנות נהדרת לצמוח, הקבוצה הוכיחה שהיא מאוד מאמינה בו והוא מקבל שם את המפתחות. זה טוב בשבילו. דני בהחלט השתפר העונה, הוא ריבאונדר נהדר ואם הוא ימשיך להשתפר הוא יכול להיות שחקן משמעותי מאוד ב-NBA".