לוקה דונצ'יץ': "לא יכול לספר מה אמרתי לאדוורדס"

בארה"ב נזכרו ברגע עם בוקר: "אם הוא מסתכל עליך ככה - זה גמור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.24 - 08:30

נראה שלוקה דונצ'יץ' לקח ללב את ההייפ סביב אנתוני אדוורדס. בעוד כל עולם הכדורסל התמקד באדוורדס, שהדיח בסוויפ את פיניקס ושלח הביתה גם את דנבר וניקולה יוקיץ', דונצ'יץ' החבול הגיע לגמר המערב והחליט שעכשיו זה הזמן שלו.

אחרי שלשת הניצחון המדהימה שלו על הראש של רודי גובר במשחק מספר 2, לוקה חזר הלילה (בין ראשון לשני) הביתה ועם הצגה של 33 נקודות, 7 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו-5 חטיפות סחף את המאבס ל-107:117 ויתרון 0:3 מבטיח על הזאבים ששם אותו רגל וחצי בגמר ה-NBA. קיירי ארווינג קלע גם כן 33.

בסיום בארצות הברית עסקו ברגע שבו הסלובני התכופף לצד אדוורדס ואמר לו כמה מילים, בדיוק כפי שעשה לדווין בוקר לפני שנתיים. "אם לוקה מסתכל עליך ככה, הסדרה גמורה", צייץ העיתונאי מייק לסלי. בראיון בסוף המשחק דונצ'יץ' נשאל מה אמר לאנט, וענה בחיוך: "אני לא יכול לספר". בעמוד "Basketball Forever" נזכרו בסרט "האסל" של אדם סנדלר: "זה מה שאנט עשה לבו קרוז".

אושיית הרשת רוב פרז כתב: "ללוקה יש רגע כזה בכל סדרה שהוא מנצח. זה כמו סימן ההיכר של הג'וקר (הדמות) כשהוא מפוצץ מכונית והולך תוך כדי שהוא משאיר מאחור קלפים של הג'וקר".

דונצ'יץ' התרכז כבר במשחק הבא בין שלישי לרביעי, שבסיומו הוא אולי יחגוג העפלה ראשונה בחייו לגמר ה-NBA: "זה מרגיש נהדר להוביל 0:3, אבל אנחנו חייבים לשחק באותה גישה. הטימברוולבס לא הולכים לוותר, אין סיכוי. ברגע שהם מביאים עזרה כפולה עליי ועל קיירי - זה משפר אותנו, כי אז כולם מעורבים בהתקפה. בקלאץ' אנחנו פשוט יודעים לבצע את המהלכים שלנו". ארווינג הוסיף: "מבחינתנו תוצאת הסדרה היא 0:0".

אגב, רק פעם אחת בהיסטוריה של ה-NBA שני הגמרים האזוריים הסתיימו בסוויפ - בשנת 1957, אלא שאז הסדרות נגמרו ב-0:3. זה עשוי להשתנות ביומיים הקרובים, כשכבר פחות מ-24 שעות בוסטון תנסה לסגור עניין באינדיאנה. בלי קשר לתוצאות הסדרה, הגמר ייצא לדרך בלילה שבין ה-6 ל-7 ביוני.