דניאל גאפורד: "דני אבדיה יכול לעשות הבדל גם בסדרת גמר"

סנטר דאלאס וחברו לשעבר של הישראלי בוושינגטון בראיון לערוץ הספורט

יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב
יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב  09.06.24 - 19:12

עדיין לא ברור מי תזכה באליפות ה-NBA, אבל דבר אחד בטוח: בסגל שלה יהיה שחקן וושינגטון לשעבר. אצל בוסטון זה קריסטפס פורזינגיס, שהיה אחד המצטיינים במשחק מספר 1, ואצל דאלאס דניאל גאפורד, שינסה הלילה (03:00, ישיר ב-5SPORT) לאזן את הסדרה. 

"כשעברתי בטרייד הרגשתי שזו עוד הזדמנות. אני מרגיש שלקחתי צעד בכיוון הנכון", אומר גאפורד בראיון לערוץ הספורט, "כשהייתי בוושינגטון לא הייתי מאמין שאגיע לגמר ה-NBA. היתה לי סבלנות, אבל הרגשתי שאהיה בוושינגטון זמן רב. לכל דבר יש זמן, וזה היה הזמן שלי והשתמשתי בזה למוטיבציה".

"דלת אחת נסגרה עבורי ואחרת נפתחה, אני רק רוצה לוודא שאני מנצל את כל מה שניתן לי בסיטואציה הזו, במיוחד בקבוצה הזו" ממשיך הסנטר, "יש הרבה חבר`ה נהדרים בקבוצה הזו ואני רק רוצה להיות אחד מהאנשים שמביאים אנרגיה, מאמץ... פשוט לעשות מה שאני עושה בכל קבוצה אחרת".

גאפורד לא פוסל להגיע לישראל אחרי העונה ("אולי") ולא שוכח את החבר הטוב, אבדיה: "לא היתה לי הזדמנות לדבר איתו, אני בטוח שהוא עושה את הדברים המשוגעים שהוא עושה. אתן לו ליהנות מהחופשה שלו ובמוקדם או במאוחר, אם תהיה לנו שיחה, נדבר על זה".

"מה לקחתי מאבדיה? כמה שהוא שמח בכל מקום. אתה אף פעם לא רואה אותה מתעצבן או מתוסכל. אפילו אם זה קורה, הוא מוצא דרכים לצאת מזה בעצמו. הוא תמיד יודע להישאר במצב רוח טוב וליהנות מלשחק כדורסל. אני בטוח שהוא שחקן שיכול לעשות הבדל גם בסדרת גמר", ממשיך הסנטר.

ובחזרה לסדרת הגמר, גאפורד יודע מה צריך להשתנות כדי שהפעם דאלאס תצא עם ידה על העליונה: "להפריע לזריקות שלהם ולעשות רוטציות יותר טובות בהגנה. אלה הדברים שהתמקדנו בהם בווידאו. להכריח את פורזינגיס לכדרר ולהיכנס לצבע, ג`ייסון טייטום... להכריח את כולם לכדרר. כל מי שעלה על הפרקט קלע שלשה, אנחנו צריכים למצוא דרך לנטרל את זה".