"כשלוקה דונצ`יץ` נהנה מהמשחק, אי אפשר לעצור אותו"

עיתונאי סלובני לערוץ הספורט: "אנחנו פחות אופטימיים עכשיו לגבי זכייה של דאלאס באליפות, אבל אף סדרה לא מתחילה עד שמנצחים בחוץ"

יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב
יואב מודעי, שליח ערוץ הספורט לארה"ב  12.06.24 - 18:31
אחרי שהפסידה את שני המשחקים הראשונים בסדרה, דאלאס חוזרת הביתה: המאבריקס יארחו הלילה (בין רביעי לחמישי, 03:30, שידור ישיר ב-5SPORT) את משחק מספר שלוש בסדרת הגמר של ה-NBA מול בוסטון סלטיקס, כשהמטרה שלה היא אחת: לחזור לסדרה, ולצמק ל-2:1. ואין אדם יותר משמעותי בדרך למטרה הזו מאשר לוקה דונצ`יץ` - הגארד בן ה-25, שמופיע בפעם הראשונה בקריירה שלו בסדרת גמר, ורוצה גם להיות אלוף.

מי שניסה לשפוך אור על מצבו של דונצ`יץ` היה טילן לאמוט, עיתונאי סלובני, שדיבר עם ערוץ הספורט - לאחר שדיבר עם דונצ`יץ` עצמו. "הוא השגריר הכי טוב שיכול היה להיות לסלובניה", אמר לאמוט, "כשהוא מגיע לרמה הזאת, לגמר ה-NBA, אנשים קמים באמצע הלילה לראות אותו. הם קמו גם בעבר, אבל כרגע יותר אנשים עושים את זה".

כשלוקה נבחר בדראפט, הרבה אנשים בישראל אמרו: פיניקס, סקרמנטו, מה אתם עושים? תבחרו בו. איך אתם הרגשתם?
"לפני הדראפט, אמרתי: איך אפשר לא לקחת אותו? נכון שיש הבדל בין היורוליג ל-NBA, אבל הוא שיחק עם בוגרים, היה MVP, היה אלוף. משהו מזה היה צריך לעבור ל-NBA. זה מצחיק, כי ראינו אותו הולך לאטלנטה, ואחר כך לדאלאס. אבל בסוף זה יצא טוב".

ציפיתם שהוא יהיה כזה טוב בשלב כל כך מוקדם בקריירה שלו?
"הוא מצפה לזה מעצמו, והוא נותן לנו יותר ממה שחלמנו. קשה לצפות לפחות מזה כשאתה מכיר אותו. כשאתה מגיע לליגה הזאת, אתה יכול להיות טוב, אבל להיות MVP? יש הרבה משתנים בדרך. להיות בגמר? שום דבר לא מובטח. ציפו ממנו להיות טוב או גדול, אולי לא הסופרסטאר שהוא היום, אבל כל הנסיבות הראו שהוא יהיה כוכב".

במשחקים הראשונים של הגמר לוקה לא קיבל עזרה מחבריו. איך התגובות בסלובניה?
"כשהוא משחק טוב והאחרים לא כל כך, זה אשמת האחרים. גם אם הוא לא כל כך טוב, בסלובניה לא ממש מאשימים אותו אם משהו רע קורה".

אתם אופטימיים לגבי הסדרה?
"לא כמו בהתחלה, אבל עדיין הסדרה לא מתחילה עד שמנצחים בחוץ. מקווה שהיא תתחיל במשחקים הבאים. הם הוכיחו במשחק השני שהם יכולים להתמודד, ועכשיו הם צריכים להשתפר בדברים הקטנים - איבודי כדור, זריקות עונשין. לוקה אמר את זה בעצמו: צריך לשים לב לפרטים. אנחנו מצפים שקיירי יהיה טוב יותר.. אם הם יעשו את זה, יש להם כל סיכוי להשוות ואז הסדרה תתחיל באמת".

ולסיום: בתור אחד שמכיר היטב את לוקה, איך הוא נראה לך ברמה המנטלית כשראיינת אותו עכשיו?
"הוא מרגיש מאוד מאוד רגוע, אמרתי לו: טוב שאתה מחייך. ברור שאפשר גם להסתיר דברים עם חיוך, אבל ניכר שהוא נהנה. אם הוא נהנה ומחייך כשהוא משחק כדורסל, איש לא יכול לעצור אותו".