ג'ייסון קיד: "לוקה חייב לדעת לשמור"

ביקורות נוקבות על הסלובני שיצא ב-6 עבירות: "חייב להפסיק לבכות. ההפסד באשמתו". דונצ'יץ' הגיב: "שריקות כאלה? תהיו רציניים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.24 - 06:14

אכזבה גדולה. כמה שחיכו בדאלאס לסדרת הגמר הזאת ולרגע שלוקה דונצ`י`ץ` ינצוץ מעל כולם ויוביל את המאבס לזכייה ענקית באליפות. אך הלילה (בין רביעי לחמישי), הסלובני ייזכר כמי שרשום על כמה מהרגעים הפחות טובים של קבוצתו ב-106:99 לבוסטון, שהעלה את הסלטיקס ל-3:0 בסדרת הגמר.

דונצ`יץ` אומנם סיים את המשחק עם שורה סטטיסטית לא רעה של 27 נקודות, 6 ריבאונדים ו-6 אסיסטים, אך אלו הטעויות בהגנה, הוויכוחים עם השופטים ולבסוף גם הרגע בו יצא בשש עבירות שייזכרו לו.

הסלובני המשיך באותו הקו גם בסיום המשחק: "לא הרשו לנו לשחק פיזי... אני לא רוצה להגיד כלום על השיפוט, אבל 6 עבירות במשחק גמר, ושריקות כאלה? נו, תהיו רציניים".

התגובות בארה"ב כלפי הגארד היו לא קלות, וגם לא מעטות. קנדריק פרקינס, אקס בוסטון, אוקלהומה, קליבלנד וניו אורלינס, וכיום פרשן ESPN, היה נוקשה מאוד עם הסלובני: "לוקה חייב להפסיק לבכות". מאוחר יותר הוסיף: "הייתכן שזו היתה ההופעה הגרועה בקריירה שלו?".

אפילו מאמנו ג`ייסון קיד ביקר: "בוסטון ללא ספק מסמנת את לוקה, הוא חייב ללמוד לשמור ולדעת שאנחנו מאחוריו בהגנה".
עיתונאי ה"אתלטיק" ג`ון הולינגר סימן את אחת העבירות המיותרות של דונצ`יץ` כ"אחד המהלכים המשמעותיים במשחק". זו היתה עבירה שהסלובני ביצע במרחק 30 מטרים מהסל.כוכב היוטיוב כריס סמוב הוסיף: "ההתקפה על לוקה במהלך משחקי הגמר היתה קיצונית. אבל ההפסד במשחק 3 הוא עליו. משחק הגנה עצלני שלו".פרשן "CBS" טום פורנלי ביקר גם הוא את דונצ`יץ`: "אני לא אוהב לצפות בלוקה דונצ`י`ץ`. אין עוררין על הכישרון שלו, אבל המהלכים בחצי-מהירות ללא הכדור, זה שהוא מבלה את כל המשחק בלבכות ולהתבכיין, עושים לו בית ספר בהגנה והוא צועק על השופט. הוא מחמיץ זריקה וצועק על השופט. קולע זריקה וצועק על השופט".