ג`וש גידי יעבור לשיקגו, OKC תקבל את אלכס קארוסו

טרייד ראשון ומעניין לקיץ ב-NBA: שחקן ההגנה המצטיין יחזק את אוקלהומה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.24 - 00:18

תגיות: NBA

ימים ספורים לאחר סיום העונה ב-NBA, הפגרה בליגה הטובה בעולם מספקת לנו טרייד ראשון ומעניין במיוחד בין אוקלהומה סיטי ת`אנדר, ששולחת את ג`וש גידי לשיקגו בולס, שנותנת בתמורה את אלכס קארוסו. 

אדריאן ווז`נרובסקי מ-ESPN דיווח על הטרייד והוסיף כי הג`נרל מנג`ר של הת`אנדר, סם פרסטי, רצה לצרף את קארוסו במשך זמן רב לקבוצתו לאור הקשיחות ויכולות ההגנה המצוינות שהוא מביא עימו. ווג` אף השווה את ההגעה של קארוסו לאוקלהומה להגעתו של אנדרה איגודלה לגולדן סטייט ב-2013, שהיה אז בן 30, כמו קארוסו היום. 

מנגד, הבולס חיפשו אחר רכז שיחליף את לונזו בול הפציע, וגידי בן ה-21, שהתקשה להוביל באוקלהומה ששייכת לשיי גילג`ס אלכסנדר, יקבל הזדמנות נהדרת לממש את פוטנציאל האולסטאר שלו. כעת האוסטרלי הצעיר יקבל הזדמנות לשחק כרכז ראשון ומוביל.

קארוסו, ששיחק בארבע העונות הראשונות שלו בליגה בלייקרס ואת שלוש העונות האחרונות העביר בבולס, העמיד בעונה החולפת ממוצעים של 10.1 נקודות, 3.8 ריבאונדים, 3.5 אסיסטים ו-1.7 חטיפות למשחק ב-28.7 דקות לערב וכמובן נבחר לחמישיית ההגנה השנייה של העונה. 

גידי, ששיחק בשלוש השנים הראשונות שלו בליגה באוקלהומה לאחר שנבחר בבחירה השישית בדראפט 2021, העמיד בעונה החולפת ממוצעים של 12.3 נקודות, 6.4 ריבאונדים ו-4.8 אסיסטים ב-25.1 דקות לערב. הרכז חווה ירידה מהעונה שלפני כן, אז הוא ניצל את הפציעות של SGA על מנת להעמיד ממוצעים של 16.6 נקודות, 7.9 ריבאונדים ו-6.2 אסיסטים.