הערכות בארה"ב: דני אבדיה אינו צפוי לעבור בטרייד

על רקע השמועות על מעבר לדאלאס, פרשן ESPN טען: "הוא עדיין צעיר ומרוויח מתחת לממוצע, לא הייתי ממהר במקום וושינגטון לקבל הצעה עליו בשלב זה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.06.24 - 16:39
בסתיו הקרוב, דני אבדיה יפתח את עונתו הרביעית ב-NBA. הישראלי שנבחר בדראפט 2020 במקום התשיעי, הפך בעונה החולפת לשחקן משמעותי בליגה - כשהוא גם חתום על חוזה יוקרתי בקבוצתו, וושינגטון וויזארדס. ועם זאת, לאור מצבה המעורער של הקבוצה - רבים החלו להעלות את השאלה: האם אבדיה צריך ללכת לקבוצה חדשה?

שמו של אבדיה קושר ביממה האחרונה ברשתות החברתיות בארה"ב ועל ידי בלוגים של אוהדים לדאלאס. הסיבה: על פי אתרי החדשות וסוכנויות ההימורים, הוויזארדס מובילים במירוץ לצירופו של גארד המאבריקס, טים הארדווי ג`וניור. ההנחה היא שהקבוצה של לוקה דונצ`יץ` תבצע טרייד על הארדווי, כשאחד מארבעה שמות על הפרק מבחינת דאלאס שיעשו את הדרך ההפוכה: לאנדרי שאמט, קייל קוזמה, קורי קיספרט ודני אבדיה. 

הישראלי, על פי דיווחים, הוא השחקן שהמאבריקס הכי היו רוצים, אבל גם בארה"ב כאמור מבינים שזה לא ממש ריאלי. במסגרת טור דעה בספורטס אילוסטרייטד גם המליצו על טרייד בין דני אבדיה וקלינט קאפלה עם אטלנטה הוקס, אך גם שם העריכו שהסיכויים שהוויזארדס יסכימו לוותר על השחקן החשוב ביותר שלהם, הוא נמוך.

גם הפרשן של ESPN, בובי מרקס, העריך: "יש לו חוזה נהדר, הוא חתם על הארכת החוזה. צריך לראות מה קורה עם קוזמה, יש את קוליבאלי כשחקן כנף עם גודל, אבל שחקן שמרוויח 12-13 מיליון דולר, שזה מתחת לממוצע השכר לשחקנים, הוא עדיין צעיר... יש לו ערך, אבל לא הייתי ממהר לקחת הצעה עליו".