81 הפרש בשני משחקים: סין בסאמר ליג

הנבחרת הרשמית של המדינה מובסת בליגה של קליפורניה. איך היא הגיעה לשם?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.24 - 21:43
Rocky Widner/NBAE via Getty Images
Rocky Widner/NBAE via Getty Images

תגיות: NBAנבחרת סין

ליגת הקיץ הגדולה של ה-NBA, זאת שבלאס ווגאס, עדיין לא יצאה לדרך. בינתיים יש ליגה קטנה יותר בקליפורניה, ליגה שכוללת בין היתר את שחקני נבחרת סין לצד קבוצות של גולדן סטייט, הלייקרס, שרלוט ומיאמי. בזמן שרוב הקבוצות שלחו שחקנים שהגיעו מהמכללות או כאלה בלי ניסיון משמעותי, הסינים שלחו שחקנים מקצועניים מהליגה המקומית.

ברשימה נמצאים בין היתר ז`ונגלונג צאו ששיחק במונדובאסקט האחרון או הי צ`ינינג ששיחק באליפות אסיה האחרונה והגיע עם נבחרתו למקום השמיני. למרות זאת, הם הפסידו 93:62 לשרלוט ו-101:50 לקבוצה השנייה של סקרמנטו, 82 הפרש ביומיים.

הסינים לא שלחו חלק מכוכביהם, כמו קאייר לי שקלע 13 נקודות במונדובאסקט או זאהו רוי שהרשים עם 17 נקודות באותו טורניר מול סרביה, אך עדיין מדובר בנבחרת רשמית של סין, שנמצאת מספר שנים בליגת הקיץ ואף ערכה בה הכנה למונדובאסקט ב-2019.

הנבחרת הסינית השתתפה 9 פעמים בטורניר הכדורסל האולימפי, אך רחוקה מתהילת העבר. מוביל את הנבחרת בימים כתיקונם המתאזרח קייל אנדרסון, שחקן מינסוטה, כאשר הקפטן הוא זו פנג בן ה-33. אלכסנדר ג`ורג`ביץ` שימש כמאמן הנבחרת והתפטר לאחר שלא הצליח להגיע גם לטורניר הקדם אולימפי.

כעת המדינה מנסה להצעיר את הנבחרת, שרחוקה מימי השיא של עידן יאו מינג. הדרך לשם, כנראה, עוברת בתבוסות מרחיקות לכת בליגת הקיץ של ה-NBA.