סורקין בבעיה? מצב הסגל בגולדן סטייט

במצב הנוכחי לישראלי אין מקום בסגל של סטיב קר. ההסבר והסיבות לאופטימיות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.07.24 - 06:47
רומן סורקין מנסה להשיג חוזה ב-NBA כשהוא חלק מסגל ליגת הקיץ של גולדן סטייט ווריירס. הפורוורד/סנטר שהצטיין העונה במדי מכבי תל אביב שיחק עד כה שני משחקים וקלע בשניהם 8 נקודות וקטף 7.5 כדורים חוזרים בממוצע למשחק. לצד כל אלה, הסגל של סטיב קר לעונה הבאה נראה כמעט וסגור, כשנדמה שגם אם ירשים, לא בטוח שהישראלי ישיג חוזה בקבוצה מסן פרנסיסקו, ההסבר.

לגולדן סטייט יש נכון לכתיבת שורות אלה כבר 14 שחקנים חתומים, אליהם נוסיף עוד שניים שחתומים על חוזה דו-כיווני (TWO WAY) שמאפשר להם לשחק גם בג`י ליג במקביל. סכום המשכורות הכולל של סגל השחקנים הקיים עומד על 177.6 מיליון דולר, כתוצאה מכך, הקבוצה לא יכולה להחתים שחקן 15 בסגל בגלל הגבלות תקרת השכר.

מכיוון שתקרת השכר לא מאפשרת לה להחתים שחקן בלמעלה מ-534 אלף דולר, אפילו קווינטן פוסט, שנבחר על ידי הווריירס בדראפט האחרון, ייאלץ להיות על חוזה דו-כיווני, השלישי והאחרון בקבוצה.

יש לציין, ההעברות ב-NBA מתאפשרות ובכל יום יש תזוזות בליגה, אך במצב הנוכחי לסורקין יהיה קשה מאוד להשיג את החוזה המיוחל בווריירס, כשרק אי הבטחת חוזיהם של גאי סנטוס או לינדי ווטרס, שנמצאים כרגע תחת חוזה, יתנו פתח לשחקן נוסף.

 הנקודה לאופטימיות עבורו היא שלאו דווקא גולדן סטייט תהיה זו שתחתים אותו, שכן סורקין לא נבחר בדראפט ואף קבוצה לא מחזיקה בזכויות עליו, כך שלמעשה יכול לקבל חוזה בכל 30 הקבוצות השונות. בינתיים, נשארו לישראלי עוד שישה משחקים בליגת הקיץ,  דרכם ינסה להרשים ובכל זאת להיכנס לליגה הטובה בעולם.