שינוי בתוכניות: ההחלטה של ברוני ג'יימס

דיווח: הגארד של USC בחר מסלול חדש. מה המשמעות מבחינת לברון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.24 - 04:24
(Getty)
(Getty)

תגיות: NBANCAAUSCברוני ג'יימס

שינוי בתוכניות. תחילה ברוני ג'יימס אמור היה להצטרף ל-NBA בדראפט 2024, אבל אחרי עונת "פרשמן" לא מרשימה ב-USC נדמה שבנו של לברון החליט לחשב מסלול מחדש.

הכתב דיק וייס דיווח הלילה (בין שלישי לרביעי) כי ברוני נכנס לפורטל ההעברות בכדורסל המכללות ויעזוב את אוניברסיטת דרום קליפורניה לטובת קולג' אחר. "החלטה טובה שלו", כתב וייס שבהמשך מחק את הציוץ וטען שהוא לא יכול לאשר את הדיווח של עצמו, "הוא צריך לברוח מההייפ של הוליווד. בהצלחה לבנו של לברון". לאחר הניצחון של לוס אנג'לס לייקרס בטורונטו, לברון נשאל על הדיווח וענה: "ברוני עומד בפני החלטות קשות. כשהוא יקבל אותן, הוא יעדכן את כולם. אנחנו כמשפחה נתמוך בו בכל מצב".

בעונתו הראשונה ב-USC, אחרי אירוע הלב שעבר, הגארד בן ה-19 העמיד ממוצעים של 4.8 נקודות ב-36.6% מהשדה, 26.7% משלוש ו-67.6% מהעונשין לצד 2.8 ריבאונדים, 2.1 אסיסטים, 0.2 חסימות ו-0.8 חטיפות. כעת - העיניים אל עבר דראפט 2025.

נזכיר, כשלברון חתם על חוזה חדש בלוס אנג'לס לייקרס עבור כ-99 מיליון דולר לשנתיים עד קיץ 2025, הוא הכניס אופציית שחקן המאפשרת לו לוותר על השנה השנייה ולעזוב את את הצהובים-סגולים כבר בקיץ הקרוב - על מנת לעשות היסטוריה ולשחק עם ברוני.

לאורך כל החודשים האחרונים בארצות הברית עסקו בכך שהקבוצה שתבחר את ברוני בדראפט 2024 כמעט בוודאות תזכה גם בלברון, שכבר הצהיר בכוונתו לשתף פעולה עם בנו, ולכן לטענת הרבה כתבים גם הקבוצות שבצמרת הדראפט צריכות לשקול זאת. אם ברוני אכן יעבור מכללה, הוא לא יוכל לשחק עם אביו עד 2025/26, כשאביו יהיה בן 40.