מכבי חיפה שוקלת: יתבצע טרייד עבור קניקובסקי?

בצל הניסיונות להמשיך את ההכנות לחצי גמר הגביע מול מכבי ת"א כרגיל, הירוקים עובדים על העונה הבאה. דויד אקווה, שמושאל לנוף הגליל, עשוי לעבור לנתניה. וגם: סערת הרשת סביב דוניו. דיווח באוסטרליה: רוקאביצה יוזמן לסגל הנבחרת לאחר כ-3 שנים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  12.05.21 - 10:55
תחילת כתבה

במכבי חיפה מנסים להמשיך בשגרה למרות המצב הלא פשוט במדינה. היום (רביעי) נערך האימון שהיה אמור להיות המסכם בכפר גלים לקראת משחק חצי גמר גביע המדינה נגד מכבי ת"א, אך מיד אחריו הגיעה ההודעה על הדחייה. במועדון התכוננו לכל תרחיש וכן היו בקשר ישיר עם השחקנים המעטים שגרים מחוץ לחיפה. בגלל המצב החליטו צ'ארון שרי ובני משפחתו להעתיק את מגוריהם מנתניה למלון בחיפה, עד אשר המצב יירגע.

במקביל להכנות בצל ההסלמה, במכבי חיפה ממשיכים להתעניין בקשר מכבי נתניה, גבי קניקובסקי, ועלתה האפשרות לקיים טרייד. לאתר ערוץ הספורט נודע כי אחד השחקנים שעשוי לעשות את דרכו לשרון הוא דויד אקווה. הבלם הגנאי, שהצטיין העונה בשורות הפועל נוף הגליל, ישוב מהשאלה לכפר גלים.

אקווה היה אחד מהגורמים הבכירים לעליית הקבוצה לליגת העל וכן בלט גם בקבוצת הנוער של הירוקים. הבלם, שחגג לאחרונה יום הולדת 20, נמנה עם סגל הנבחרת הצעירה של גאנה. אקווה, שחתם לפני כשנה לארבע עונות במכבי חיפה, מבוקש בנוף הגליל לעונה הבאה וכן במספר קבוצות נוספות בליגת העל. כמובן שלצד ההצעה הזאת יצורף סכום כספי משמעותי.

אגב, במכבי נתניה התייחסו במהרה להתעניינות של הירוקים וטענו כי קניקובסקי הוא שחקן תחת חוזה, ובנוסף אקווה לא מעניין אותם, אך באותה נשימה במכבי חיפה אישרו את ההתעניינות בשחקן.

במכבי חיפה מנסים לשמור על השגרה (דני מרון)
במכבי חיפה מנסים לשמור על השגרה (דני מרון)

בתוך כך, חלוץ הקבוצה, גודסוואי דוניו הבהיר כי בטעות עשה 'לייק' לפוסט ברשתות החברתיות של חלוץ ליברפול, סאדיו מאנה שקרא "לשחרר את פלסטין". דוניו כתב לאוהדים שהסבו את תשומת ליבו: "זה היה בטעות, לא הייתי עושה זאת בכוונה להכאיב למישהו. אני לא תומך בזה, אני אוהב את ישראל ואת האנשים. סלחו לי בבקשה".

במקביל, אגב, דוניו ועומר אצילי שבו לכשירות מלאה אחרי מנוחה לה זכו בעקבות המשחק נגד מכבי ת"א. בנוסף, בעקבות דחיית משחק הגביע, מוחמד אבו פאני יוכל ליטול חלק במפגש נגד מ.ס אשדוד שצפוי להתקיים ביום שני, לאחר שצבר את הצהוב התשיעי שלו במשחק העונה. במידה שחצי גמר הגביע ישובץ לאחר המשחק נגד אשדוד, אבו פאני ייעדר ממנו או מהמשחק נגד הפועל קריית שמונה שעשוי להיות משחק האליפות.

בתוך כך, מכבי חיפה פנתה באופן רשמי למ.ס אשדוד והזמינה אותה להתאמן במתחם 'קצף' בחיפה. במועדון הסבירו זאת: "יריבתינו הבאה נמצאת באזור תחת אש, מזמינים אותם לשמור על שגרה". בנוסף, ארבעת הזרים של היריבה כבר מתאמנים ב'קצף' ומקבלים אירוח מלא מאנשי מכבי חיפה.

בעניין אחר, על פי דיווח בתקשורת האוסטרלית, חלוץ מכבי חיפה, ניקיטה רוקאביצה, יוזמן לסגל נבחרת אוסטרליה לאחר כמעט שלוש שנים, לקראת המפגש נגד כווית במסגרת מוקדמות המונדיאל.