דני אבדיה: כיצד עקבו בוויזארדס אחר השחקן

שיטות הסקאוטינג של הקבוצה עוררו דיון. שפרד: "פשוט היה לו את זה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.20 - 12:04
תחילת כתבה

אחד הדברים שהכי תפסו את העין בבחירתו של דני אבדיה על ידי וושינגטון וויזארדס, זו ההתלהבות הגדולה של הג'נרל מנג'ר טומי שפרד, שלא הסתיר את שמחתו מההזדמנות לשים את ידיו על אקס מכבי תל אביב. בוושינגטון פוסט דיברו על התהליך שעשה ה-GM במעקב שלו אחר השחקן הישראלי ובאופן כללי על הדרך בה הוא מוצא פרוספקטים שעשויים להתאים לקבוצה בעיניו.

לפי העיתון המוכר, שפרד נוהג להגיע לטורנירים של כישרונות צעירים ונוהג לעבור על רשימת השמות המשתתפים, בעיקר כאשר מדובר בכאלו שנמצאים מעבר לים. כשהוא עובר על השמות, הוא מחפש קודם כאלו מוכרים, ולמעשה כך היה עם דני אבדיה, שתפס את עינו של שפרד עוד כשהיה בן 16.

הג'נרל מנג'ר הכיר את אביו של אבדיה, זופר, מימיו בנבחרת סרביה. "השם הזה לחלוטין צלצל מוכר. עשיתי מחקר קטן ומיד ראיתי אותו משחק. אומר זאת כך: יש שחקנים, שפשוט מבינים איך לשחק כדורסל. לא משנה הגיל, פשוט יש להם את זה. דני הוא אחד שהיה לו את זה בגיל הזה".

רק אתמול (חמישי) אמר שפרד על אבדיה בעמוד הרשמי של הוויזארדס: "מוסר העבודה שלו, היצר התחרותי שלו. השורשים שלו. אנחנו לא בודקים דרכונים כשאנחנו בוחרים שחקנים, אנחנו בודקים כישרון. אנחנו מאוד שמחים שהוא אצלנו, יש לו פוטנציאל ענק ואני צופה לו עתיד ורוד".

הדפס