מקום ראשון ב-NBA: הנתון המרשים של אבדיה

בוושינגטון החמיאו לישראלי: "צריך לשחק יותר במאני-טיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.21 - 18:32
תחילת כתבה

כשהיא עם ניצחון בודד בארבעת המשחקים האחרונים, וושינגטון תתארח הלילה (בין רביעי לחמישי, 03:00, ישיר ב-5SPORT) אצל ניו אורלינס במטרה לחזור למסלול הניצחונות. עבור דני אבדיה, תהיה זו הזדמנות נוספת להציג את היכולת ההגנתית המשופרת שלו העונה, ובינתיים, ב-NBA מצאו נתון נוסף שמוכיח את השיפור הגדול של הישראלי בצד הזה של המגרש.

מתוך כל שחקני הליגה שהגנו נגד 150 זריקות או יותר, הישראלי הוא השומר מולו השחקנים היריבים קולעים באחוזים הנמוכים ביותר. כשאבדיה מתפוקד על השחקן מנגד, האחרון קולע ב-34.9% חלשים, זאת לעומת 44% הממוצעים בליגה.

במקביל, בבירת ארה"ב מתכוננים ודורשים לראות את אבדיה יותר על הפרקט במאני-טיים. "הייתי רוצה לראות אותו מסיים משחקים", טענו בפודקאסט המלווה את הקבוצה "Locked On Wizards". "הקבוצה צריכה אותו בהגנה, אבל יש דברים שהוא צריך לשפר - למשל נושא השימוש ביד שמאל. נראה שהוא מסרב להשתמש ביד שמאל, הוא חושש מזה, הוא עובד כל כך קשה כך שהוא חייב לשפר את האספקט הזה".

"דני אבדיה הוא שחקן ההגנה הטוב בקבוצה, ברגעי הקלאץ' ההגנה שלו מכריעה - ראינו את זה נגד יניס ונגד גורדון היוורוד", הוסיפו. "אני חושב שעם הזמן הוא יקבל במה בדקות המכריעות. המאמן והקבוצה מאמינים בו, הוא יקבל הזדמנויות לסיים משחקים. המספרים של דני אבדיה היו נהדרים נגד שארלוט - פשוט לא הצליחו לקלוע עליו. אנסלד ג'וניור מחמיא לו הרבה יותר מאשר סקוט ברוקס. דני ו-KCP הם שחקני ההגנה המובילים של הקבוצה".

ואכן, ווס אנסלד ג'וניור, מאמן הוויזארדס, ממשיך להחמיא לישראלי. "דני משתפר כל הזמן", הוא אמר בראיון ל-SDNA. "מההכנה ידענו שיש דברים שהוא יותר טוב בהם. הוא אמנם החמיץ הרבה משחקים, אבל יש לו חוש למשחק. צפיתי בסרטונים שלו מהעונה שעברה וראיתי הבזקים, אבל הם היו מעטים. הוא מגיב טוב מאוד למה שאנחנו דורשים ממנו השנה, ואנחנו רוצים לראות אותו מגיע רחוק עוד יותר".

אנסלד ג'וניור הוסיף וסיכם: "אני רוצה לראות יציבות, אנחנו לא משחקים מושלם ואנחנו יודעים זאת. אנחנו מנסים להגביל את הקשיים שלנו בהתקפה, ולדבר יותר בהגנה. אם נעשה את הדברים שאנחנו עובדים עליהם באימונים, נראה מי אנחנו באמת".