דוראנט, לברון וכל היתר: הוכרזה חמישיית העונה

ה-MVP נבחר פה אחד, גם הארדן בפנים. ומי זכה לכבוד עם הופעת בכורה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.06.14 - 19:49
קבלו אותם. דוראנט ולברון (gettyimages)
קבלו אותם. דוראנט ולברון (gettyimages)
תחילת כתבה

האלופה טרם הוכתרה, אבל רגע לפני שנפתחת סדרת הגמר בין מיאמי לסן אנטוניו, ב-NBA הכתירו הערב (שלישי) את חמישיית העונה. מעל כולם נמצאים כמובן שניים, קווין דוראנט ולברון ג'יימס, שקיבלו את מרבית הקולות.

כוכב אוקלהומה סיטי ת'אנדר, שהודח בגמר המערב, יכול להתנחם בכך שהוא שיחידי שקיבל 100% מהקולות לחמישיה הראשונה (125 מתוך 125), בעוד שקינג ג'יימס "הסתפק" ב-124 קולות בלבד. את יתר החמישיה הראשונה מרכיבים ג'ואקים נואה, ג'יימס הארדן וכריס פול.

עבור גארד הרוקטס והסנטר הצרפתי מדובר בהופעת בכורה בחמישיה הראשונה של הליגה. עבור פול, שהוביל את הליגה באסיסטים וחטיפות, זוהי הפעם הרביעית בה הוא נבחר. לדוראנטולה זו הופעה חמישית, ג'יימס מחזיק ב-8 כאלו.

דווייט האוורד הוא הסנטר הפותח של החמישיה השניה, זאת על אף העונה הבינונית-מינוס שסיפק ביוסטון. עם זאת, הוא נבחר כי בכל חמישיה ישנה חובה לבחור סנטר אחד. יחד איתו נמצאים קווין לאב ובלייק גריפין בעמדות הפורוורד. הגארדים הם טוני פארקר וסטף קרי - שהפסיד בקרב צמוד להארדן בכניסה לחמישיה הראשונה.

בחמישיה השלישית ניתן למצוא את אל ג'פרסון בעמדת הסנטר. שני הפורוורדים הם פול ג'ורג' ולמרקוס אולדרידג', שבוודאי היו מוצאים עצמם במקום גבוה יותר לו הבחירות היו נערכות לפני פגרת האול-סטאר, אז היו בכושר שיא. דמיאן לילארד וגוראן דראגיץ', שנבחר לשחקן המשתפר של העונה, משלימים.

המאוכזבים הגדולים מאי הכללתם באף אחת מהחמישיות הם שני הכוכבים הנוספים של אוקהלומה: ראסל ווסטברוק וסרג' איבקה. גם עמודי התווך של סן אנטוניו, טים דאנקן, מאנו ג'ינובילי וקוואי לנארד בחוץ. כרמלו אנתוני, אחד שכבר נבחר בעבר לא מעט פעמים, גם כן בחוץ - אם כי ספק אם אפילו הוא מופתע מכך.