לברון ג'יימס: "זאת הרגשה מגניבה להיות במקום הראשון"

המהפך בצמרת המזרח תופס את רוב הכותרות. האלופה מנסה לשמור על קור רוח ובאינדיאנה עדיין בהלם מהתבוסה לספרס ומחפשים עזרה פסיכולוגית

שי לוי
שי לוי  01.04.14 - 18:41
תחילת כתבה

בפעם הראשונה מאז תחילת העונה, האלופה ממיאמי צועדת בראש האיזור המזרחי ומדובר בחתיכת מהפך. רק לפני שבוע, אחרי ההפסד הדרמטי באינדיאנה, היה נראה שהסיכויים של ההיט להפוך את הקערה לפני סיום העונה הסדירה די נמוכים אלא שמאז הפייסרס חזרו לסורם והקבוצה של אריק ספולסטרה ניצלה זאת כדי לתפוס את ההובלה.

אחרי שני ניצחונות על נמושות כמו מילווקי ודטרויט, לפנות בוקר לברון ג'יימס וחבריו ניצחו את טורונטו 83:93 כשה-MVP של השנתיים האחרונות הצליח שוב לחפות על חסרונו של דוויין ווייד הפצוע. אלא שלברון לא מתרגש מהמהפך בצמרת ומתפיסת המקום הראשון במזרח. "אני לא מרגיש שום דבר מיוחד בגלל שאנחנו במקום הראשון", אמר ג'יימס, שהתגבר על כאבי הגב מהם הוא סובל כבר תקופה לא קצרה וקלע 32 נקודות.

"אנחנו רוצים לשחק בצורה הטובה ביותר מבחינתנו וזה מגניב שאנחנו מקום ראשון אבל יש לנו כל כך הרבה עבודה לפנינו. הטבלה משקפת את המציאות כרגע אבל יש לנו שחקנים שצריכים להבריא והעונה הסדירה עוד לא הסתיימה". גם כריס בוש, שקלע 18 מול האקסית, לא נח על זרי הדפנה לאחר הניצחון ואמר: "אנחנו עדיין יכולים לאבד את המקום הראשון. זה תסריט ריאלי. אנחנו פשוט חייבים להמשיך להתרכז במה שאנחנו עושים כרגע ולשמור על יציבות".

החדשות הטובות עבור בוש וחבריו הם שגם את ארבעת המשחקים הקרובים הם ישחקו בבית ומול יריבות חלשות יחסית כמו מילווקי, מינסוטה ושתי הנציגות של ניו יורק. לאחר מכן מצפה להם משחק חוץ לא פשוט בממפיס ומשחק רביעי ואחרון מול אינדיאנה, שעלול להיות זה שיכריע מי תסיים ראשונה בתום העונה הסדירה.
"אנחנו מודעים לכך", אמר אריק ספולסטרה על המצב בטבלת המזרח. "זה לא שאנחנו נאיבים לגבי זה. אני לא מדבר על זה עם השחקנים. זה מסוג הדברים שהם מבינים לבד כשהם מתכוננים לקרב. דברים נוטים להסתדר מעצמם כשאנחנו ברמת הריכוז הנכונה".

מנגד, באינדיאנה מתקשים לראות את האור בקצה המנהרה. התבוסה המשפילה לסן אנטוניו הורידה את חניכיו של פרנק ווגל לשפל חדש. "המקום הראשון הוא הדבר האחרון שאנחנו חושבים עליו כרגע", אמר ווגל חסר האונים. כרגע נראה שמה שעובר על הפייסרס הוא משבר פסיכולוגי והתגובה של רוי היברט היא הוכחה לכך. "זה נורא, ההרגשה היא שאנחנו בתוך ספירלה ומסתובבים כלפי מטה ולא מצליחים לעצור את הנפילה", אמר הסנטר הענק. "עשינו אינספור שיחות בין השחקנים ובלי המאמנים. עשינו גם המון שיחות עם המאמנים וההנהלה אז אני לא יודע מה הפתרון.

אולי כולנו צריכים ללכת לטיפול קבוצתי. לשבת עם פסיכולוג ולהבין את הבעיות שלנו". אין ספק שהבעיה שיש לפייסרס היא קבוצתית ולא אישית כאשר בחמישה מתוך ששת המשחקים האחרונים הם הפסידו בצורה נוראית ולא הגיעו אפילו ל-80 נקודות. למזלם, במשחק הבא הם מקבלים הזדמנות מצוינת לחזור למסלול הניצחונות כשיארחו את דטרויט החלשה ואם הפיסטונס הצליחו לעצור את רצף ההפסדים של פילדלפיה, אין סיבה שהחבורה השבורה של פרנק ווגל לא תנצל זאת כדי לחזור לעצמה.

הדפס