פורזינגיס עבר לדאלאס תמורת ג'ורדן וסמית'

טרייד ענק: הלטבי, שהתלונן על היכולת של הניקס, יחבור לדונצ'יץ', כמו גם הארדווי, ברק ולי. ניו יורק תקבל גם את מת'יוז ושתי בחירות סיבוב ראשון בדראפט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.02.19 - 00:58
תחילת כתבה

סוגיית אנתוני דייויס מסעירה בימים האחרונים את ה-NBA, אבל עוד לפני כן סופרסטאר אחר השלים מעבר ענק. קריסטאפס פורזינגיס, הסנטר הפצוע של ניו יורק ניקס, עבר במסגרת טרייד מפלצתי לדאלאס מאבריקס אחרי שקיים שיחה עם ראשי המועדון ובה הביע בפניהם את חוסר שביעות מהכיוון אליו הקבוצה הולכת.

בסיום השיחה, נותרו ראשי הניקס עם התחושה לפיה הלטבי מעדיף לעזוב את הקבוצה וטרייד אכן בוצע מול המאבריקס. הטקסנים שלחו תמורתו את דיאנדרה ג'ורדן, ווס מת'יוז, דניס סמית' ג'וניור ושתי בחירות סיבוב ראשון, אחת ב-2021 והשנייה ב-2023. מנגד, יחד עם פורזינגיס עברו למאבס גם קורטני לי, טריי ברק וטים הארדוואי ג'וניור והחוזה הכבד שלו. המאבס חיפשו לפני כשבועיים טרייד על סמית' ג'וניור, שלא מסתדר על הפרקט עם לוקה דונצ'יץ'.

בסופו של דבר, שחקן השנה השנייה נשאר עם הקבוצה, אך כעת נמצא הטרייד שישלח אותו לתפוח הגדול וחשוב מכך, את פורזינגיס לדונצ'יץ', שילוב מבטיח מאוד עבור חובבי הליגה. אתמול, לאחר המפגש בין הקבוצות בו המאבס הביסו 90:114 את הניקס בגארדן, דונצ'יץ' נשאל לגבי פורזינגיס ואמר: "באירופה, הייתי רואה בעיקר משחקים של הניקס, בגללו. הוא שחקן אדיר והולך לככב בליגה הזו עוד המון שנים".

פורזינגיס יהפוך בסיום העונה הנוכחית לשחקן חופשי מוגבל ובעקבות השיחה שהתקיימה, הניקס החליטו לקיים מגעים עם שלל קבוצות שונות, במטרה להעביר את הלטבי עוד לפני הטרייד דדליין ביום חמישי הבא. מי שקפצה ראשונה על המציאה הייתה דאלאס, כאשר גם ברוקלין, לוס אנג'לס קליפרס, מיאמי, סן אנטוניו וטורונטו הוזכרו כמועמדות.

בפגישה המדוברת אמר פורזינגיס לראשי הניקס כי הוא מודאג מתרבות ההפסדים של הארגון ומעתידו. השחקן הודה שהוא מתוסכל מהמצב והביע נכונות לעזור לניקס, שמחזיקים כרגע במאזן 40:10 (הכי מעט ניצחונות בליגה) להצליח, אך במועדון החליטו כי עדיף לצדדים להיפרד, שכן פורזינגיס גם אמר כי הוא לא בטוח שלניו יורק, בהתחשב בהתנהלות המועדון בתקופה האחרונה ובהווה, יש את היציבות הארגונית הדרושה לבניית קבוצה מצליחה ב-NBA.