הקלה בתנאים: כיצד ישפיע ביטול היורוליג על אבדיה?

בעוד במה אחת נלקחה מהכישרון של מכבי תל אביב בעקבות הקורונה, הוא ינסה להרשים את הסקאוטים ב-NBA דרך זאת שנפתחה בפניו - ליגת העל. גולדן סטייט עוקבת מרחוק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.20 - 12:25
תחילת כתבה

עונת היורוליג אמנם הגיעה לסיומה, אבל עונת ה-NBA עדיין נמצאת תחת סימן שאלה גדול - ואחד השחקנים שמושפעים מכך יותר מכל הוא דני אבדיה. כיצד תשפיע הסיטואציה חדשה על הפרוספקט הצעיר? ניסינו לעשות סדר בבלאגן.

תחילה, יש לציין כי הדראפט מתוכנן - אם לא יהיו שינויים ובכפוף לחזרת הליגה הטובה בעולם - לאמצע ספטמבר. רק לאחר מכן, יפתח שוק השחקנים האמריקאי. אבל עוד לפני כן, על פניו, עצירת היורוליג למעשה תמנע מאבדיה את הבמה הגדולה ביותר בה יכול היה להוכיח את עצמו לעיני האמריקאים - היורוליג.

ועדיין, לפחות ביולי, הליגה הישראלית אחת משתי הליגות היחידות שישוחקו בעולם, כך שאבדיה יקבל את המקום להקנות לעצמו את השם שקצת אבד בתקופת הקורונה. יותר מכך, אבדיה ישחק במסגרת אחת אמנם, אבל זו תהיה הליגה הישראלית שתואמת יותר למידותיו נכון לרגע זה. כלומר, הוא יוכל להותיר רושם חיובי, בעוד "יריביו לדראפט" בכלל לא משחקים כדורסל. אבדיה, כזכור, העמיד ממוצעים לא רעים של 12.3 נקודות ו-5.2 ריבאונדים בליגת העל.

מי שתצפה בו, אולי יותר מכולן, היא לא אחרת מאשר גולדן סטייט ווריירס - כך טוענים מעבר לים. אבדיה, כידוע, היה על הרדאר של הווריירס כבר תקופה ארוכה, כשהדיווחים מספרים כי באפריל הקבוצה שלחה נציגים לצפות בו - ואף הייתה אמורה לשלוח את קנט לאקוב, מנהל הפיתוח של הווריירס, לבדיקות נוספות. אבל, כאמור, הקורונה טרפה את כל הקלפים.

כעת, הווריירס יאלצו לגבש תמונה על הפרוספקט על פי הניתוחים הקיימים. משמע, הם איבדו שישה משחקים ופלייאוף שהיו יכולים לתת להם אינדיקציה קצת אחרת, ויותר מכך, הוא נאלצו לוותר על מחנות קדם הדראפט להם כל קבוצות הליגה חיכו בציפייה.

בארה"ב מדווחים כי גולדן סטייט צפויה לבחור שחקן אחד מהדרג העליון (בחירות 1-5), כשב'סן פרנסיסקו כרוניקל' טענו כי ההתלבטות היא בינו לבין איסאק אוקורו או טייריס האליבורטון - זאת במידה שלא יקבלו הזדמנות להנחית את הבחירה הראשונה, שכנראה תהיה שייכת לאנתוני אדוארדס.

הדפס