עקף את ג'ורדן: השיא המטורף של דונצ'יץ'

למרות ההדחה מול הקליפרס, לדאלאס יש הרבה סיבות לאופטימיות בזכות הפלא מסלובניה. גם קוואי לא נותר אדיש: "הוא שחקן מצוין, נראה אותו עוד שנים ארוכות". המספרים והתגובות בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.21 - 09:30
תחילת כתבה

כשכדורסלן בן 22 עולה להופעת בכורה במשחק 7, פיק ברכיים בדרך כלל מתקבל על הדעת, כי בכל זאת מדובר במעמד המלחיץ ביותר שיש ל-NBA להציע, אבל המקרה של לוקה דונצ'יץ' קצת שונה. הפנומן הסלובני צלף הלילה (בין ראשון לשני) 46 נקודות והוסיף 14 אסיסטים שלצערו לא הספיקו לדאלאס מאבריקס מול הלוס אנג'לס קליפרס.

כדי להבין בצורה טובה יותר את גדולתו, אפשר פשוט להציץ בספרי השיאים. לצד נתונים מופלאים שהציבו את שמו של דונצ'יץ' לצד מייקל ג'ורדן ולברון ג'יימס, והכוכב הסלובני גם רשם הישג שאף שחקן לא עשה במשחק מספר 7 - 77 הנקודות שיצר (נקודות או אסיסטים) הם הכמות הגבוהה ביותר במשחק המכריע של סדרת NBA.

 • יצאו מהקבר: סיכום המשחק בין הקליפרס לדאלאס>>
 • "החרא מהעונה שעברה נגמר": דף חדש בקליפרס>>

 • כמובן שווינר גדול כמו לוקה נותר מאוכזב מהשורה התחתונה למרות המספרים האישיים יוצאי הדופן. "עדיין לא השגנו כלום. העפלנו לפלייאוף פעמיים מאז שהגעתי לקבוצה, אך לא הצלחנו לנצח. בסופו של דבר משלמים לנו כדי לנצח, ואנחנו לא הצלחנו לעשות זאת".

  אפילו אלוף ה-NBA פעמיים, קוואי לנארד לא נותר אדיש לתופעת הטבע שעמדה מולו. "הוא פשוט עשה הכל. ללוקה היו שלושה או ארבעה משחקים בהם קלע יותר מ-40 נקודות, והוא גם קלע ביעילות גבוה מחוץ לקשת ובקליעות מכדרור. הוא עשה הכל בשביל הקבוצה שלו. לוקה שחקן מצוין, ואנחנו הולכים לראות אותו עוד שנים ארוכות".

  גם מאמנו, ריק קרלייל הרעיף עליו שבחים בסיום: "אפילו לפני שהסדרה התחילה, לוקה הוכיח שהוא אחד מחמשת השחקנים הטובים בעולם, והסדרה בהחלט הוכיחה זאת. אנחנו פשוט צריכים להמשיך לבנות את הקבוצה סביבו, וזו הולכת להיות פגרה חשובה מאוד מהרבה בחינות". לאחר מכן הבעלים, מארק קיובן הבהיר שמעמדו של קרלייל נותר יציב למרות ההפסד: "בצורה בה אני מסתכל על אימון - אתה לא עושה שינוי כדי לעשות שינוי. אלא אם יש לך מישהו שאתה יודע שהוא הרבה יותר. לעיתים רחוקות הדשא יותר ירוק בצד השני".

  נחזור למספרים המופלאים שסיפק הסלובני. לוקה טיפס למקום הראשון בממוצע הנקודות למשחק בפלייאוף, כשחלף על פניו של ג'ורדן (33.5 לעומת 33.4), ובנוסף שבר שיא היסטורי בו החזיק לברון ג'יימס והפך לשחקן הצעיר בהיסטוריה שקולע +40 נקודות במשחק מספר 7. אולם השיאים של דונצ'יץ' לא מסתיימים כאן.

  הסלובני הפך לשחקן הראשון ב-25 שנה האחרונות שקולע 25+ במחצית של משחק מספר 7. "הילד הזה בנוי למשחק 7", צייצה הכתבת של דאלאס קאלי קפלן. הישג מדהים נוסף של הגארד הוא שהפך לראשון אי פעם שמגיע ל-5 משחקי פלייאוף עם מעל ל-40 נקודות, כשהוא עושה זאת כשבאמתחתו רק 13 כאלו ובדרך עבר אגדות כמו ריי אלן, פול פירס, טים דאנקן וקארל מאלון.

  שאר התגובות לפניכם: