"מאושר כל כך": יאניס נבחר ל-MVP של הגמר

כוכב הבאקס: "יכולתי ללכת לסופר טים, בחרתי בדרך הקשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.21 - 07:12
תחילת כתבה

הלילה שלו, הסדרה שלו, העונה שלו: באחת הבחירות המוצדקות בהיסטוריה של הבחירות, ואחרי תצוגה מפלצתית במשחק שסגר עניין, יאניס אנטטוקומפו נבחר הבוקר (בין שלישי לרביעי) ל-MVP של סדרת הגמר, לאחר שקבוצתו מילווקי באקס זכתה באליפות הראשונה שלה מאז 1971, והראשונה שלו - אי פעם. אנטטוקומפו הוא השחקן הבינלאומי הראשון שזוכה בתואר, מאז דירק נוביצקי - בדיוק לפני עשר שנים, לאחר שזכה באליפות עם דאלאס מאבריקס.

 • צפו: יאניס הפגיז 50, מילווקי ניצחה 98:105 את פיניקס וזכתה באליפות>>
 • בשורה אחת: אנטטוקומפו השתווה לשאקיל וג'ורדן>>
 • "הרווחת את זה": גם לברון בירך את יאניס. הציוצים
 • חם מדבר: כריס פול יחליט לעזוב? הקיץ שמחכה לסאנס>>
 • מצא אוצר: הסקאוט הישראלי שגילה את יאניס ב-2012>>
 • היווני בן ה-26 היה נרגש במיוחד עם שריקת הסיום, ואמר בראיון שלאחר המשחק: "אני רוצה להודות למילווקי שהאמינה בי, אני סמכתי על הקבוצה הזו. רציתי לעשות את זה כאן, בעיר הזאת, עם האנשים הללו, אני מאושר שהצלחנו לעשות את זה".

  בהמשך, הוא שיבח גם את חברו לקבוצה, כריס מידלטון: "הוא דחף אותי כל יום להיות מצוין. אני שמח שאני יכול לעלות על המגרש ולשחק עם הבחור הזה ושאר החברים. היינו יחד שמונה שנים, ואני שמח שעשיתי את זה איתו. אבל איך אמר המאמן (בודנהולצר)? נצטרך לעשות זאת שוב".

  במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק, אמר יאניס: "בחיים לא האמנתי שאזכה לראות את הרגע הזה. עשינו דרך ארוכה. זה צריך לגרום לכל ילד להאמין בחלום שלו, כשאתה עובר משבר, ואתה חושב שלא תעשה את זה - בכל תחום, תמשיך לעבוד ותאמין בעצמך".

  "אל תקשיב למי שאומרים לך שאתה לא יכול. אמרו לי שאני לא יכול לקלוע עונשין - היום קלעתי עונשין! אני מקווה שנתתי לאנשים מסביב העולם את האמונה שאפשר לעשות את זה. אני מקווה שזה יכול לתת תקווה לאנשים סביב העולם".

  כמעט אפשר לשכוח, אבל אנטטוקומפו היה קרוב לעזוב, ובחר לחתום על חוזה ולהמשיך בבאקס שבחרה בו. הוא התייחס לכך: "הייתי יכול ללכת לסופר-טים ופשוט לזכות באליפות, אבל אני עשיתי את זה בדרך הקשה".