החשוד המיידי: על עתיד סימונס בפילדלפיה

השינוי המתבקש במשחקו והמועמדים להחליפו. בדרך לזעזוע?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.21 - 18:34
תחילת כתבה

בהשוואה יחסית לעולם הכדורגל למשל, בספורט האמריקאי ישנם פחות מקרים שבהם ה"כביסה המלוכלכת" יוצאת החוצה לתקשורת באופן כל כך חד וברור. ואולם, לפנות בוקר (בין ראשון לשני), אחרי הדחתה המפתיעה של פילדלפיה בתום משחק מספר 7 בחצי גמר המזרח מול אטלנטה, ג'ואל אמביד ודוק ריברס - הכוכב הבלתי-מעורער של הסיקסרס ומאמנו - לא ממש היו יכולים להתאפק.

באופן מרומז אבל כזה שלא משאיר יותר מדי מקום לספק, אמביד וריברס למעשה זרקו את בן סימונס מתחת לגלגלי האוטובוס. המועמד לתואר ה-MVP נזכר במהלך בשלהי הרבע הרביעי שבו סימונס ויתר על 2 נקודות קלות למען מסירה (שהובילה לעבירה ולנקודה בלבד מהקו), והמאמן הודה כי הוא "לא יודע אם סימונס יכול להיות הרכז המוביל של קבוצה שרצה לאליפות".

בתוך כך, זמן קצר אחרי שפילדלפיה סיימה עונה מספר 20 ברציפות ללא הכרטיס לגמר המזרח, וזאת לאחר שהייתה פייבוריטית ברורה מול ההוקס ואף הפסידה את משחק מספר 5 אחרי שכבר הוליכה ב-26 הפרש, בכלי התקשורת בארצות הברית ניסו לנתח מה צופן העתיד של המועדון המפואר מפנסילבניה. במוקד: מעמדו של בן סימונס.

במאמר מקיף שפורסם באתר THE RINGER, ציין הכתב המוערך קווין אוקונר כבר בפתח הדברים כי "פילדלפיה היא קבוצה טובה שזקוקה לשינוי דרמטי. האם זה יכול להיות ברור יותר אחרי ההפסד הביתי לאטלנטה במשחק 7? פילדלפיה היא 'מתחזה' (כינוי לקבוצה שלא באמת שווה אליפות, לטענת הכותב), והסיבה העיקרית לכך היא בן סימונס".

המינוס הגדול במשחקו של סימונס, זה לא סוד, הוא נושא הקליעה. האוסטרלי אמנם מתנשא לגובה של 211 סנטימטרים, אבל מתופקד בעמדת הגארד. למרות זאת, הוא לא מהווה שום איום לסל מחצי מרחק וכמובן לא מעבר לקשת, מה שמגביל מאוד את הסיקסרס מבחינה התקפית בזמן שהוא על הפרקט.

בדיוק בגלל הנתון הנ"ל, ניסה דריל מורי, הג'נרל מנג'ר של פילי, לשלוח את סימונס בטרייד עבור ג'יימס הארדן בתחילת העונה; בדיוק בגלל זה, הזכיר אוקונור, מורי גם צירף את ג'ורג' היל וסת' קרי לסגל וכן בחר בדראפט את טייריס מקסי. הכל על מנת למצוא את הגארד שיוכל לספק קליעה יציבה ו"להעלים" מעט את החסרון הזועק לשמיים במשחקו של סימונס.

מאוחר יותר בעונה, פילדלפיה הוזכרה כמועמדת לצרף בטרייד דד-ליין את קייל לאורי, עוד גארד שיכול לייצר לעצמו מצבי קליעה ולעזור בפלייאוף; מורי ויתר על המהלך בסופו של דבר ועל פי הכתבה, ברחבי הליגה ישנו קונצנזוס מדוע. על פי אוקונור, ה-GM חשב על כוכבים גדולים יותר שעשויים להפוך זמינים בקיץ הקרוב, כמו דמיאן לילארד ובראדלי ביל. גם שמות כמו סי.ג'יי מקולום וזאק לאווין עשויים להילקח בחשבון. אגב, על פי אחת מסוכנויות ההימורים מעבר לים, לוושינגטון, קבוצתו של ביל (וכן, גם של דני אבדיה), יש את הסיכוי השני הכי גבוה להנחית את סימונס בטרייד. לפורטלנד הסיכוי הגבוה ביותר.

על כל פנים, לצד הקליעה הלא-קיימת, חשוב להזכיר כי סימונס הוא אחד משחקני ההגנה הטובים ב-NBA וגם מוסר מחונן. "הוא אחד הגדולים ביותר בליגה במגרש הפתוח", בטוח אוקונור, "אבל אלוהים-אדירים... זה כבר מבהיל שההתקפה שלו לא מתפתחת". אז האם לאוסטרלי, שנבחר ראשון בדראפט 2016, יש עוד תקווה במובן הזה, כזו שתוביל בכל זאת להישארותו בפילי?

ראשית, טען אוקונור, צריך סימונס להתחייב לעבוד על הקליעה בקיץ הקרוב, כולל לעבור לזרוק בידו הימנית הטבעית. כזכור, בעבר הודה הגארד כי הוא ימני, אבל אביו חינך אותו בילדות לזרוק ביד שמאל. "זה תלוי אך ורק בסימונס אם הוא יחקור את גבולות המשחק שלו או לא", ציין הכתב והוסיף: "הנה האמת - סימונס נמצא מרחק קליעה-אמינה מלהיות סקוטי פיפן המודרני. אולי אפילו מג'יק ג'ונסון. זה מה שמונח כאן על כף המאזניים. אולי החלפת הידיים לא תעבוד, אבל אין מינוס בלנסות. הוא לא יכול להיות גרוע יותר מכפי שהוא כשמאלי".

מוכן לעבוד על המשחק שלו? סימונס (GETTY)
מוכן לעבוד על המשחק שלו? סימונס (GETTY)