לברון השושבין: מאחורי מעבר ווסטברוק

הפגישה החשאית, הרצון של "ראס" וההחלטה של בראדלי ביל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.21 - 15:45

עונת הטריידים ב-NBA נפתחה בסערה: ראסל ווסטברוק, כוכב וושינגטון וויזארדס, נשלח בטרייד ענק ענק ללוס אנג'לס לייקרס. על פי כלי התקשורת המובילים בארצות הברית, הוויזארדס שלחו ללוס אנג'לס את הגארד ביחד עם שתי בחירות סיבוב שני עתידיות תמורת קייל קוזמה, מונטרז הארל, קנטביוס קלדוול פופ והבחירה ה-22 בדראפט הנוכחי (הפכה לארון הולידיי והרוקי אייזאה טוד).  

 • הטרייד של הקיץ: ראסל ווסטברוק בלייקרס
 • "יקבל את הכדור": משמעות הטרייד לאבדיה
 • על פי הדיווחים, הכוכב בחר לעזוב מכמה סיבות, כשבראשן רצונו לזכות בטבעת. היותו יליד לוס אנג'לס תרמה לבחירה בלייקרס כיעד המועדף, כמו גם המחשבה על שילוב כוחות עם לברון ג'יימס ואנתוני דייויס. למעשה, המהלך התבשל כבר לפני שבועיים. על פי דיווח בארה"ב, ווסטברוק, לברון ואנתוני דיוויס נפגשו בבית של לברון ג'יימס לפני שבועיים ושוחחו על האפשרות לשחק יחד. "השיחה הייתה כדי לשים בצד את האגו ולהבין אם הם יכולים לשחק יחד", הסביר העיתונאי בראד טרנר, שמסקר את הלייקרס, "הם שמו הכל בצד והבינו שלשלושתם יש מטרה משותפת - זכייה בטבעת אליפות".

   עוד נאמר כי רצונו לעזוב נודע לוושינגטון אי שם במאי, אז החלו השיחות, אך הפרסומים יצאו לאור רק בצל הדראפט. עזיבת סקוט ברוקס, המאמן שהביא אותו לוויזארדס ואימן אותו באוקלהומה סיטי, לא תרמה למחשבות על עזיבה של ווסטברוק. הטרייד לא יושלם באופן רשמי לפני ה-6 באוגוסט - השנה הקלנדרית החדשה ב-NBA.

  "השאלה עכשיו היא מה ההשפעה של הטרייד המסתמן על עתידו של בראדלי ביל?", הסבירו ב"אתלטיק". "גורם טען שכעת ביל לא מעוניין לעזוב את וושינגטון, ולקבוצה יש את האפשרות לבנות את הקבוצה מחדש סביבו. ביל יוכל לחתום על חוזה מקסימום לחמש שנים בעונה הבאה, ולשם מכוונים הוויזארדס".

  אייברי ג'ונסון, אנליסט CBS, ניתח את הטרייד המתבשל: "הלייקרס מנסים 'להתגרש' מקייל קוזמה כבר הרבה זמן, אבל הטרייד מגיע בעיקר כדי כי רוב פלינקה, המנג'ר של הלייקרס, מבין שלברון ודייויס נפצעים די בקלות. בהתחשב בחזרה ל-82 משחקים בעונה הבאה, לברון ודייויס יחמיצו כמה משחקים והלייקרס צריכים מישהו שיוכל לסחוב את הקבוצה בהיעדרם".

  "מי יכול לעשות את זה טוב יותר מראסל ווסטברוק?", הוסיף ג'ונסון. "הוא היה MVP, הוא יודע להיות דומיננטי בקבוצה טובה. הלייקרס סבלו עם המחליפים שלהם, וכעת הם יוסיפו שחקן מוביל שיכול לשחק עם או בלי לברון".

  קנדריק פרקינס, שחקן העבר ופרשן ESPN, הוסיף: "אני אוהב את זה! אני לא רוצה לשמוע דיוני 'זה לא הולך לעבוד', אני לא רוצה לשמוע, זה יעבוד. זה אוטומטית הופך אותם למועמדים מובילים להוביל את המערב, גם על השילוב של לברון ג'יימס עם דווין ווייד וכריס בוש אמרו שייכשל. הם יגרמו לזה לעבוד".

  ברשתות, כמובן, נדהמו לגלות וחגגו כמו שרק האמריקאים יודעים >>