"יקבל את הכדור": משמעות הטרייד לאבדיה

בארה"ב ניתחו את ההשפעה על הישראלי: "יתפתח כפליימייקר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.21 - 03:00

הטרייד בין הלייקרס לוושינגטון וויזארדס על ראסל ווסטברוק ישפיע רבות על שתי הקבוצות ככלל, אבל גם על שחקנים כאלה ואחרים באופן אישי. אחד מהם, כידוע, הוא דני אבדיה - שמעמדו בקבוצה, או לחלופין הזמן בו הוא יחזיק בכדור, צפוי להשתנות כעת.

  • הטרייד של הקיץ: ראסל ווסטברוק בלייקרס
  • "עכשיו ביל יישאר": מאחורי עסקת ווסטברוק
  • "בהנחה שהטרייד אכן יצא לפועל, העסקה הזו היא גיים-צ'אנג'ר עבור וושינגטון", ניתח העיתונאי הבכיר של ה"אתלטיק" דייויד אולדרידג'. "גמישות עתידית, וטרנים מוכחים ופיתוח הפוטנציאל של דני אבדיה כמוביל כדור משני או כפליימייקר".

    אולדרידג' המשיך והכריז: "הטרייד הזה גם מכין את הקרקע עבור הישארות של בראדלי ביל בחוזה מקסימום לחמש שנים". עיתונאי נוסף שמסקר את וושינגטון הוסיף: "אם ווסטברוק אכן יעזוב, אני מהמר שדני אבדיה עומד לקבל את הכדור לידיים הרבה יותר". כעת, לראשונה מזה למעשה מעשור, הקבוצה מהבירה מחפשת רכז מוביל.

    ואם כבר בביל עסקינן, נציין כי שאמס צ'ראנייה מה"אתלטיק", האיש שדיווח על הטרייד, הסביר את הכוונות של וושינגטון: "השאלה עכשיו היא מה ההשפעה של הטרייד המסתמן על עתידו של בראדלי ביל? גורם טען שכעת ביל לא מעוניין לעזוב את וושינגטון, ולקבוצה יש את האפשרות לבנות את הקבוצה מחדש סביבו. ביל יוכל לחתום על חוזה מקסימום לחמש שנים בעונה הבאה, ולשם מכוונים הוויזארדס".

    יש לציין שככל שהתקדמה לה עונת 20/21 ראינו איך שיתוף הפעולה בין ווסטברוק לאבדיה הולך ומשתפר. ב-30 משחקיו הראשונים של הישראלי ווסטברוק חילק לו 15 אסיסטים בלבד (מתוך 68 סלי שדה), וב-24 משחקיו האחרונים בעונת הרוקי שלו הרכז הוותיק חילק לו 33 אסיסטים (מתוך 62 סלי שדה).