נעלמו בקלאץ': המספרים הגרועים של הקליפרס

ג'ורג' ושות' שברו שיאים שליליים בהפסד. לו: "אפשר לחזור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.06.21 - 08:01

סיום משחק 4 יכול היה להיראות אחרת עבור לוס אנג'לס קליפרס. כמו שני ההפסדים הראשונים של LA, גם המשחק הזה היה צמוד בדקות המכריעות, אך גם הפעם טיירון לו בעיקר התגעגע לקוואי לנארד. לעיני הכוכב הפצוע, הקליפרס הציגו רבע אחרון מזוויע בסיומו נכנעו 84:80 לפיניקס ונקלעו לפיגור 3:1 בסדרת גמר המערב.

  • מרחק נגיעה: פיניקס עלתה ל-1:3 על הקליפרס בגמר המערב>>
  • פול: "אייטון מוכיח למה הוא נבחר ראשון בדראפט": התגובות מפיניקס>>
  • "אפילו לא קרוב": ההחטאה המשונה של דמרקוס קאזינס>>
  • עד כמה מזוויע? לקליפרס, שפיגרו ב-16 בשיא, היו 12 הזדמנויות שונות להשוות את התוצאה או להפוך אותה ולעלות ליתרון ראשון בהתמודדות. ובכן, הם החטיאו את כל 12 הזריקות בדקות המכריעות ולא הובילו ולו לשנייה אחת במהלך ההתמודדות. 0 מ-12 בזריקות שיכולות להשוות/לסדר יתרון ברבע הרביעי זה נתון שלא נרשם על ידי אף קבוצה ב-25 שנה האחרונות. את הרבע כולו הם סיימו עם 3 מ-19 מהשדה.

    כצפוי, החיצים כוונו אל עבר פול ג'ורג' שלא הגיע למשחק המכריע של קבוצתו. ג'ורג', ששיחק יותר מכל שחקן אחר בפלייאוף הנוכחי (132 יותר מדווין בוקר שבמקום השני), נעצר על 5 מ-20 מהשדה ו-1 מ-9 משלוש בדרך ל-23 נקודות. זה היה משחקו ה-11 בקריירה עם 25% ומטה בפלייאוף - רק שני שחקנים רשמו יותר משחקים כאלו (בוב קוזי עם 13 וטום היינסון עם 12).

    חוץ מדקות הקלאץ', הקליפרס "נעלמו" גם במחצית הראשונה. המארחים קלעו 36 נקודות בסה"כ בחצי הראשון, כולל 4 מ-22 משלוש. לאורך כל ההיסטוריה שלהם, הקליפרס מעולם לא קלעו פחות מ-36 נקודות או החטיאו יותר מ-18 שלשות במחצית של משחק פלייאוף. בסה"כ הם קלעו 5 מ-31 מחוץ לקשת במשחק. רק במשחק אחד העונה הם קלעו פחות שלשות.

    למרות תצוגת הקליעה המחפירה של הקליפרס, לו שמר על אופטימיות בסיום: "כל שחקן ושחקן נתן את כל מה שהיה לו. עדיין אפשרי מאוד לחזור מ-3:1. צריך לקחת את זה משחק אחד בכל פעם". עד כה רק 4 קבוצות מתוך 56 הצליחו לחזור לפיגור 3:1 בגמר איזורי. פיניקס, אגב, הפסידה שלושה משחקים רצופים רק פעם אחת העונה, ומאז המאזן שלה עומד על 16:54.